Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Nyní můžete hodnotit Místa na Facebooku

Facebook představil novou funkci, díky které nyní uživatelé mohou na Facebooku hodnotit místa, která navštívili nebo která znají.

Stránky, patřící Místům (Places) jsou nyní vybaveny tlačítkem navíc. Toto tlačítko umožňuje uživatelům, aby místo okomentovali a přidali své hodnocení, založené na zkušenosti s daným místem.

TripAdvisore, třes se!

Již velmi brzy by nové tlačítko mělo být dostupné na všech stránkách pro Místa a k použití pro všechny uživatele z 1,5 miliardové facebookové „rodiny“. Tím se Facebook stává vážnou konkurencí jiným sítím, které se zakládají právě na hodnocení míst a podniků (jako je třeba TripAdvisor nebo Yelp).

Jak tlačítko vypadá a kde ho najdete je patrné třeba ze screenshotu stránky muzea Louvre:

Facebook nyní nabízí možnost hodnocení míst a podniků

Tlačítko pro hodnocení místa se nachází na viditelném místě pod úvodní fotkou.

Jak vidíte, tlačítko, umístěné přímo pod úvodní fotkou, snad ani nelze minout. Když na něj kliknete, otevře se popup a vy budete moci místo ohodnotit jednou až pěti hvězdičkami a případně přidat nějaký ten komentář. Facebook pochopitelně nezapomněl ani do tohoto formuláře přidat tlačítko To se mi líbí.

Facebook nyní umožňuje uživatelům hodnotit místa a podniky.

Místa se hodnotí pětistupňovou škálou a případně i komentářem.

Než své hodnocení odešlete, máte ještě možnost nastavit okruh uživatelů, kteří ho uvidí. Vaše hodnocení může být veřejné, určeno přátelům, přátelům přátel, přátelům s výjimkou známých a tak dále.

Po odeslání hodnocení vám Facebook nabídne další místa k ohodnocení a vybere je zatraceně chytře – buď to budou místa, kterým jste dali Like nebo ta, která jste navštívili.

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/facebook-adds-reviews-for-places/

Publikováno: Sobota, 19 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz