Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Nový trend v bydlení? Mobilheimy

Kolikrát jste se za život stěhovali? Někdo vůbec, někdo se stěhoval za prací, z důvodu potřeby většího bydlení při pořízení rodiny, někdo se naopak stěhoval do menšího. Často se stěhujeme z důvodů úspory nákladů za bydlení, jindy z pronájmu do vlastního. Nebo třeba jen proto, že se neshodneme se sousedy. Ať už je důvod jakýkoliv, je stěhování spojeno se spoustou starostí a nepatří zrovna k oblíbeným činnostem.

Přestěhujte se i s domem

Napadlo vás ale, kolik práce a starostí byste ušetřili, kdybyste se stěhovali i se svým domem? Pokud vám vyhovuje, tak jen změníte místo za jiné, ale o všechno, nač jste zvyklí, nepřijdete. Že by to bylo fajn, ale dům nejde vzít na provázek? Na provázek ne, ale přemístit ano. Stačí zvolit za svůj domov mobilní dům neboli mobilheim. A budete překvapeni, že nejde o nic nedostupného. A mnohdy tyto mobilní domy na první pohled zaměníte se stavbou jiného typu, u které byste možnost mobility nepředpokládali. Stačí navštívit internetovou nabídku prodejce Mobilní domky a seznámit se sortimentem tohoto českého výrobce. Ano, jde o výrobky české provenience a přizpůsobené tuzemským podmínkám a požadavkům.

Rostoucí trend

Mobilní domy se nejprve začaly objevovat v zahraničí. Nejčastěji to bylo v USA, ale hojně se rozšířily i do Evropy. A to právě pro svoji praktickou stránku, mobilitu a současně atraktivní cenu. Stačí mít jen vhodný pozemek, na který dům usadíte a napojíte na technické sítě. Proto se tyto mobilní domy, celkem očekávaně, začaly rozšiřovat i v tuzemsku. V převážné míře šlo o stavby dovezené ze zahraničí, které však byly původně určeny pouze k sezónnímu ubytování. Mnohdy tedy byly s minimální tepelnou izolací, což neumožňovala obývat mobilheim celoročně.

České mobilní domy pro celoroční bydlení

V případě českých výrobků ale problém s nedostatečnou tepelnou izolací nehrozí. Výrobce garantuje, že veškeré nabízené mobilní domy jsou kompletně zateplené a díky tomu je možné jejich plnohodnotné využívání 365 dní v roce. Jde tedy skutečně o dům se vším všudy. To se sice odráží v cenové nabídce ve srovnání s pořizovací hodnotou dovezených mobilheimů, ale i tak jsou ceny mobilních domů z české produkce pro zákazníka stále velmi atraktivní. A tak se výrobce může pyšnit faktem, že ročně realizuje v České republice více jak 20 mobilních domů. Stejný nebo rostoucí trend se dá očekávat i v budoucnu, kdy kouzlu mobility svého obydlí propadne více zákazníků.

Stěhování na podvalníku

A tak, pokud se vám nebude líbit výhled do krajiny, nečekaně vám před okny vyroste stavba, která vám brání ve výhledu, nebo změníte práci či dostanete výhodnější nabídku, která se neodmítá, tak jen své obydlí naložíte na speciální podvalník a přestěhujete se. A svůj dům si jednoduše postavíte na novém místě, aniž byste slevili ze svých nároků na bydlení. A vaše věci máte stále doma na svém místě.

Plánujete pořídit si nové bydlení, nebo se hodláte přestěhovat z bytu do vlastního? Pak se seznamte s možnostmi mobilních domů. Možná budete překvapeni, kolik výhod vám nabízejí…

Publikováno: Pondělí, 17 Březen, 2014 autorem Facemag.cz