Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Novinka: Facebook Questions

Prakticky neuplyne týden, aby Facebook nespustil nějakou novou funkci, nebo nepřidal nové možnosti těm stávajícím. O drobných změnách už ani neinformujeme. Facebook Questions je ale jedna z těch větších, proto Vám jí dnes představíme.

Facebook Questions, neboli Facebook Otázky je název nové aplikace, kterou Facebook odpovídá na Yahoo Answers a podobné konkurenty. Jak už z názvu vyplývá, jde o odpovědi na libovolné otázky. V tomto případě bude odpovídat komunita Facebooku. Způsob položení otázky se snaží Facebook co nejvíc zjednodušit. Dotaz tak můžete položit přímo z hlavní stránky, případně ze stránek profilů podobně, jako byste psali příspěvek na něčí zeď. Technicky je aplikace Facebook Questions velmi propracovaná a namísto suchého textu můžete otázku obohatit o fotografii, anketu, označit štítkem (tagem) atp. Všechny otázky a odpovědi vytvořené pomocí Facebook Questions jsou veřejné a může je vidět kdokoliv na internetu.

Pro webové vývojáře je téma otázek a odpovědí velmi lukrativní. Důvod je velmi prostý. Obsah totiž tvoří uživatelé, čímž majitel webu získává množství originálního textu prakticky zdarma. Originální obsah je velmi důležitý pro vyhledávače a čím víc ho na webu je, tím líp. Není tedy divu, že i Facebook se rozhodl otázky vyzkoušet. V jeho případě totiž půjde zřejmě o násobně víc originálního obsahu, než je tomu u konkurentů.

Publikováno: Čtvrtek, 29 Červenec, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • Mno nevypadá to blbě a pokud bude odezva i od české strany facebook komunity, bude to dost praktická funkce :-)

    • Hey – nice blog, just looking about some blogs, seems a quite nice platform you might be using. I’m presently using WordPress for a few of my sites but looking to change 1 of them through to a platform similar to yours as being a trial run. Something in particular you would recommend about it?

    • Resources these as the 1 you mentioned right here will be extremely useful to myself! I’ll publish a hyperlink to this page on my private blog. I am positive my site guests will find that fairly valuable.