Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Nepřihlašujte se na falešný Facebook

V poslední době se množí zprávy, které vám tvrdí, že na jisté stránce byly použity vaše fotky. Vás to samozřejmě začne zajímat, a tak stránky chcete hned navštívit. V zápalu naštvání, že si někdo dovolil použít váš krásný úsměv, se bezmyšlenkovitě přihlásíte přes svůj facebookový účet a… A jsme u toho. Právě v tuto chvíli totiž odevzdáváte své přihlašovací údaje nějakému podvodníkovi.

Nebezpečné zprávy tvrdící, že byly někde použity vaše fotky, se prý objevují především na Tumblru. Podle odborníků z Malwarebytes se navíc zdá, že pocházejí vždy od jednoho z přátel osoby, na kterou je zpráva cílená.

Když tomu takový průměrný internetový uživatel uvěří a klikne na odkaz v příspěvku, je okamžitě přesměrován na falešné stránky Facebooku. Zde musí zadat své přihlašovací údaje, aby se dostal k údajné fotografii. Facebookové stránky vypadají k nerozeznání od pravých, ale poznat je můžete podle jiné URL adresy.

false-facebook-phishing

Odborníci zdůrazňují, že podobné phishingové útoky jsou naprosto normální na Twitteru. Teď se ale jasně ukazuje, že na žádné sociální síti nejste v bezpečí.

A v poslední době to není jediný případ

Phishingové útoky se docela rozmáhají. Jen před pár týdny lákali počítačoví zločinci uživatele na jiné skutečně vypadající stránky. Bylo to ale ještě závažnější, jelikož se jednalo o banku. Lidé tak nevědomky odevzdávali hesla ke svým online bankovním účtům. A protože byli podvodníci opravdu vychytralí, nechali si rovnou napsat i email a heslo k němu. S emailem totiž získáváte přístup k mnoha dalším účtům, které jsou na něj vázané.

chase-srovnani

Takže se nenechte nachytat a nezapomeňte vždy kontrolovat správnou URL adresu.

Zdroje: Objevit.cz, SoftpediaAll Facebook

Publikováno: Středa, 14 Květen, 2014 autorem Facemag.cz