Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Německo odmítá funkci rozpoznávání obličejů, Facebook prý porušuje zákon

Podle něměckého experta Johannese Caspara Facebook svým softwarem na rozpoznávání obličejů porušuje německé a evropské zákony na ochranu soukromí. Jak jsme vás nedávno informovali, Facebook spustil rozpoznávání tváří v červnu tohoto roku. Databáze obsahuje více než 75 bilionu fotografií, na kterých je označeno přes 450 milionu lidí.

Jonannes Caspar pro německý deník uvedl:
“Pokud by se data uživatelů dostala do nesprávných rukou, bylo by možné porovnávat a identifikovat kohokoliv, kdo je například zachycen na fotografii pořízené mobilním telefonem. To je ten největší problém. Program, který Facebook navrhnul, shromažduje data tak, aby mohly být identifikovány miliony uživatelů.“

Mluvčí Facebooku sdělil:
“Budeme uvažovat o některých připomínkách německého úřadu na ochranu údajů k funkci rozpoznávání obličejů, nicméně odmítáme tvrzení, že bychom jakýmkoliv způsobem porušovali zákon. Navíc pro nás jsou platné zdejší (USA) zákony, ne ty evropské.”

Caspar poslal vedení Facebooku dopis, ve kterém jsou vypsány všechny požadavky hamburských úřadů. Facebook má 14 dní na nápravu a pokud se tak nestane, německá vláda zahájí nutné právní kroky.

Podle Caspara Facebook podává svým uživatelům nepřesné a zavádějící informace. S ohledem na platné zákony by měl Facebook oslovit všechny uživatele, zda chtějí poskytnout svá osobní biometrická data a figurovat v databázi. Místo toho ale Facebook udělal pravý opak – všichni jsme v databázi primárně zahrnuti a v případě nesouhlasu můžeme své nastavení změnit.

Jak si změnit nastavení soukromí a nefigurovat v hromadné databázi?

Klikněte na ÚČET NASTAVENÍ SOUKROMÍUPRAVIT NASTAVENÍ → Zde najdete NAVRHNOUT PŘÁTELŮM FOTKY, NA KTERÝCH JSEM JÁ – zde můžete zvolit POVOLENO/ZAKÁZÁNO.

Přijde vám nesouhlas německé vlády oprávněný, nebo si myslíte, že jde spíš o mnoho povyku pro nic?

Zdroj:

www.allfacebook.com

Publikováno: Čtvrtek, 4 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz