Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Nechte své fotky na Facebooku, ať se samy zničí se Secret.li

Možná nechcete, aby vaši kolegové či klienti viděli vaše fotky z víkendového mejdanu nebo příliš nestojíte o to, aby se vaše náhodné facebookové známosti probíraly fotografiemi z rodinných oslav nebo jiných intimnějších událostí. Zajímavým nástrojem pro ochranu vašeho soukromí je Secret.li.

Secret.li funguje poměrně zajímavě: promění všechny obrázky, které nahrajete na Facebook, na nerozlišitelnou masu barevných pixelů. Vy poté nastavíte, které skupiny vašich přátel na Facebooku smí dané fotografie vidět a těmto lidem se fotky zobrazí tak, jak mají být. Ostatní lidé uvidí pouze zmíněný barevný flek.

Další zajímavou funkcí Secret.li je možnost nastavit životnost fotografie. Poté, co daný časový úsek vyprchá, fotka sebe samu zničí. Skvělý nástroj pro ty, kdo se děsí, že jednu někdo někde vyhrabe jejich tři roky staré fotky z té šílené party.

K tomu, abyste mohli Secret.li používat, je nicméně nutné si vytvořit účet, který bude vyžadovat přístup k vašemu facebookovému profilu. Aplikace je v současné době dostupná v App Store a bude fungovat na iPhone 3GS nebo novějším přístroji.

Aplikace má i své mouchy: nikdo nezabrání vašemu příteli, který fotku může vidět, aby si jednoduše stáhl a poslal dál nebo aby ji rozeslal jako screenshot. Myslíte, že tato aplikace může fungovat a přinést nějakou zásadnější změnu?

Zdroj: http://mashable.com/2013/08/06/encrypt-facebook-pictures/

Publikováno: Úterý, 6 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz