Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Nebankovní online půjčky a jejich srovnání

Informační partnerem článku je Vsepujcky portál

V posledních letech se v České republice těší velké oblibě možnost půjčit si peníze online. Velkou výhodou na rozdíl od klasických bankovních půjček je až neobvyklá rychlost, elementárnost celého procesu a téměř naprostá administrativní jednoduchost. Jak to ve skutečnosti všechno funguje? Jedná se v drtivé většině o nebankovní instituce, které Vám poskytnou takřka během pár okamžiků nemalou sumu peněz. Systém je poměrně jednoduchý. Budoucí klient vyplní krátký formulář dotazující se na základní informace o jeho osobě, a pokud projde velmi rychlým schvalovacím řízením (řádově v desítkách sekund), tak okamžitě obdrží požadovanou částku. Výše sumy, úrok, doba splacení a převzetí peněz se může nepatrně lišit.

Srovnání půjček

Prvním kritériem, které je podobné pro všechny společnosti nabízející online půjčky, je rychlost vyřízení. Proces schválení po vyplnění všech údajů je ve většině případů omezen na jednu minutu, někdy může být doba prodloužena na deset minut a v případě velké sumy (více než 100.000) na jeden den.

mince

Dalším srovnávacím kritériem je výše celkové sumy, kterou si půjčujete. Půjčit si můžete prakticky již od jedné stokoruny, obyčejně je to ale od 1.000 korun do průměrně 20.000, ale zde se již promítají nepatrné rozdíly jednotlivých společností a tak nemusí být ani výjimkou maximální částky pohybující se ve stotisících (např. AirBank, jedna z mála bank umožňující půjčku online, s maximální výší do 600.000 nebo Profi Credit s výší půjčky do 166.000).

Spolu s výší půjčky je svázána úroková sazba, a tak v mnoha případech platí jednoduché pravidlo, že čím větší půjčka, tím pochopitelně vyšší úrok. Obecně se pohybuje od 0,04% za den do 1% v nejběžnějších případech. Výši úroku si je vždy vhodné zkontrolovat po samotném zvolení výše částky a doby splatnosti, protože nikdy nelze úrok jen tak zobecnit a lehce se potom může stát, že proklamovaný nízký úrok vyskočí u velkých částek třeba až na 5%. Některé společnosti disponují akční nabídkou úrokem 0% pro nového klienta (Netcredit, Zaplo.cz, Viasms.cz a Omega půjčka), ale i tato nabídka je omezená právě výší první půjčky, obvykle je to do 10.000 korun.

Třetím nejdůležitějším bodem, v pořadí čtvrtým, je doba splatnosti půjčky, která je taktéž přímo spojena s výší sumy a úrokovou sazbou. Půjčit si můžete například jen na jeden den, ale obvyklou dobou splatnosti je jeden měsíc (při částce okolo 20.000), v některých případech 45 dní (FerratumBank, FreePůjčka.cz) a výjimečně i rok (Zaimo, BB Půjčka).
Posledním kritériem je pak způsob obdržení půjčky a možnosti tak existují jen tři. Tou první a nejrozšířenější u všech společností je obdržení částky zasláním na osobní bankovní účet (zde se ale musí počítat s dobou doručení, která není totožná s dobou vyřízení). Druhou a nejrychlejší variantou je zaslání půjčky na kreditní nebo debetní kartu VISA/Mastercard a třetím, nejméně častým, způsobem je potom vyzvednutí hotovosti na pobočce, pokud to společnost umožňuje (např. Kredito24, Berpůjčku, MoneyNow nebo Zaplo.cz).

Publikováno: Středa, 20 Leden, 2016 autorem Facemag.cz