Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Návod: zakládáme fan stránku

Dnes si krok za krokem vysvětlíme, jak založit fan stránku na facebooku. Stránka je na facebooku z hlediska propagace o něco lepší než skupina. I když se skupiny čím dál víc podobají stránkám po každé změně facebooku, přesto toho neumí tolik. O tom, jak založit skupinu, si povíme příště.

Téma

Na začátku je potřeba rozmyslet si,  o čem stránka bude. Jaké lidi chce sjednotit. Obecně vzato je marketingově úspěšnější vtipná konkrétní myšlenka, než obecné slovo, nebo firma. Například je lepší „Nesnáším deset tisíc uzlů na sluchátkách“ než například „Nokie jsou nejlepší“ .

Lidé se přihlášením do skupiny, nebo stránky snaží dát ostatním najevo nějaký svůj postoj, nebo názor. Proto jsem pro náš návod zvolil celkem inteligentní téma „Pokud to není důležité, vůbec mě s tím neotravujte.“ Vy si samozřejmě vymyslete svůj vlastní.

Založení

V levé spodní části hlavní stránky facebook.com najdeme 6 malých ikon.  Vybereme si hned tu první a klikneme.

Na stránce, kam jsme se dostali, dále klikneme na „stránky“ a potom následovně na „Vytvořit stránku“ .

Nyní se nacházíme na stránce, kde vybereme nejvhodnější kategorii pro naší stránku (ne vždy je to jednoduché), zvolíme název stránky a podepíšeme se elektronickým podpisem, že jsme skutečně právoplatní autoři stránky. V dolní části je totiž upozornění, že nemůžeme například vyrábět stránky „Nokia“ pokud nešéfujeme Nokii a podobně, protože by se mohli návštěvníci domnívat, že jde o oficiální stránku Nokie. Pokud chcete seskupit fanoušky této značky, vyrobte si skupinu. Pro naší stránku s názvem „Pokud to není důležité, vůbec mě s tím neotravujte!“ , by se také spíš hodila skupina, proto tu nenajdeme vhodnou kategorii, ale vzhledem k tomu, že má stránka víc možností, zařadil jsem jí do sekce „komunikace“.

Elektronický podpis pak uděláte tak, že zaškrtnete fajfku u nápisu „I am authorized to create this Page“ a pod něj napíšete do okénka vaše celé jméno.

Vše potvrďte stisknutím tlačítka „vytvořit“ .

Gratulujeme! Vytvořili jste si stránku na facebook.com. Nyní jí máte před sebou a můžete jí začít vhodně upravovat. Kliknutím na velký otazník vlevo nahoře můžete změnit obrázek, vpravo zase informace, prostě podobně jako u vašeho profilu. Nezapomeňte stát se svým vlastním fanouškem a také celou stránku uveřejnit. Po kliknutí na „stát se fanouškem“ , se vám nahoře objeví nápis, že stránka není zveřejněna, jestli jí má zveřejnit? Klikněte na „Uveřejnit tuto stránku“ . Až budete mít vše hotovo, může vaše stránka vypadat například takto:

Propagace

Po založení obvykle následuje propagace. Tu můžete provést buď placenou reklamou na facebooku, nebo prostým pozváním svých přátel. To obvykle postačí, pokud jich máte hodně. Zvěte ale pouze přátele, o kterých si myslíte, že by se jim stránka líbila, ať zbytečně neobtěžujete ty, kteří to nemají rádi.

Já v tomto případě propagaci úplně vynechám. V novém facebooku se totiž přihlášení do stránky zobrazuje na hlavní stránce a tak bych rád věděl, kolik lidí se připojí pouze tím, že uvidí, že jsem si připojil já, nebo pak moji přátelé.

Díky údernému nadpisu si námi vytvořená stránka získala své první fanoušky už po pár minutách.

Připojte se i vy:

Publikováno: Středa, 28 Říjen, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře
  • Potřebovala bych poradit, kde mám najít ikonu na založení stránky když už mám ten nejnovější facebook. Předem děkuji :)

  • Není to zas tak těžké. Je to hned osmý odkaz v levém sloupečku. Další postup je stejný.

  • mam otazku ako zmením názov stránky? :D za odpoveď vopred ďakujem

  • Mám stejný dotaz jako Vendy. Mám nový facebook a nemůžu nikde najít, jak založit stránku…Osmý odkaz vlevo to není. Sedmý odkaz jsou skupiny, pak už jsou ponámky a odkazy, předtím taky nic, tam jsou hry, aplikace a další…Prosím poraďte..

  • Tak jsem to po dlouhém hledání našel přes centrum nápovědy…:) http://www.facebook.com/pages/create.php

  • Mam svou stránku a chtěl bych jí někomu předat. Vlastně už jsem jí předal, ale neumim odebrat sebe jako zakladatele (potřeboval bych, aby tam zůstal jen jako správce ten komu jsem jí věnoval). Mohli by ste mi prosím poradit?

  • Chtěla jsem se zeptat, pokud jsem napsala něco na zeď na své fan stránce, lze to později smazat, příp. přepsatat a jak?

  • Dobry den, mam dotaz. Zalozil sem stranku http://www.facebook.com/royalbar.cz, odeslal svim pratelum pozvanku (Navrhnoul pratelum) ale nikomu z nich pozvanka nadorazila, u me vsichni pratele svitej sede..Kde je problem?

  • Zdarec, mám dotaz. Mám stránku a chci si na ni dát Hodnocení… Jak na to? Díky.