Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Návod na založení skupiny

Po návodu na založení facebook stránky pro vás dnes máme návod na založení skupiny. Její založení je stejně jednoduché jako založení stránky, takže by to měl zvládnout skutečně každý.

Napřed si řekneme, jaký je vlastně rozdíl mezi skupinou a stránkou na facebooku.

Skupina

Skupina je svými možnostmi vhodnější pro organizaci skupin lidí se stejnými zájmy, nebo názory. Klade důraz na diskuze a možnosti členství, které lze upravovat podobně jako otevřenost skupiny. Ostatní funkce jsou vesměs stejné jako u stránky.

Stránka

Hlavní rozdíl je v tom, že novinka na zdi stránky se objevuje na home stránce všech jejích členů. Tím je předurčena pro marketingové použití firem, jejich produktů a služeb. Nic vám však nebrání, abyste k těmto účelům použili skupinu.

Založení skupiny na facebooku

Vlevo dole si mezi ikonkami aplikací na facebooku zvolíme ikonu s názvem „Skupiny„.

Dostaneme se tak na stránku, kde najdeme jednak naše skupiny, kam jsme se připojili a jednak skupiny, do kterých se nedávno připojili naši přátelé. Především zde ale vpravo nahoře najdeme čudlík „+ Vytvořit novou skupinu„. Na ten klepneme.

Čeká nás už jen vyplnění základních údajů. Název, popis a zařazení skupiny do kategorie a podkategorie, je povinné. Všechny ostatní kolonky můžete ignorovat.

Dávejte si jen pozor, aby vaše skupina neútočila na konkrétní osobu nebo skupinu osob (například rasistické, sexistické nebo jinak diskriminující skupiny). Jistě byste nechtěli o váš účet přijít.

Publikováno: Pondělí, 2 Listopad, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře