Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Na Facebooku už se neschováte… Aspoň před vyhledávačem

Facebook ve čtvrtek zrušil starou funkci, která uživatelům umožňovala se skrýt před vyhledávačem. V podstatě to znamená, že jsme nyní všichni na Facebooku dohledatelní.

Funkce „Who can look up my timeline by name?“ umožňovala upravit nastavení soukromí tak, aby se vaše jméno neobjevilo ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o jednu z nejstarších funkcí Facebooku. Společnost k jejímu zrušení podotýká, že byla využívána pouze malým procentem uživatelů a navíc neměla valný smysl – najít uživatele na Facebooku můžete nyní mnoha jinými způsoby.

Postupnou eliminaci této funkce oznámil Facebook již v prosinci loňského roku. Drtivá většina uživatelů, která ji neaktivovala, nezaznamená žádné změny. Procento uživatelů, kteří mají funkci nastavenou, dostane na homepage Facebooku zprávu o jejím zrušení.

Poté, co bude funkce kompletně eliminována, budou všichni uživatelé Facebooku dohledatelní přes Graph Search.

Jak to bude se soukromm mých příspěvků?

Pokud vás nyní přepadá zděšení, že se automaticky všechny vaše informace stanou veřejnými, můžete se opět uklidnit. Stejně jako dříve i nyní Facebook zobrazí pouze informace, které máte nastaveny jako veřejné. Nastavení soukromí vašich příspěvků stále zůstává nejbezpečnějším způsobem, jak ochránit svá data.

Své příspěvky můžete nastavit v momentě, kdy je píšete.

Jak nastavit soukromí příspěvků na Facebooku

Než příspěvek odešlete, nezapomeňte zvolit okruh uživatelů, kteří jej budou moci spatřit

Nastavení vašeho soukromí se ale dá provést i ve vašem Nastavení, kde se dají před nežádoucími pohledy skrýt vaše příspěvky minulé i budoucí.

Jak nastavit soukromí na Facebooku

V nastavení (ozubené kolečko, označeno červeně) zvolte Nastaven účtu a zde Soukromí. Tam si můžete nastavit veškeré detaily ohledně soukromí vašich příspěvků a dat.

Zdroje: http://mashable.com/2013/10/10/facebook-privacy-settings-search/

http://allfacebook.com/who-can-look-up-your-timeline-by-name_b125883

Publikováno: Sobota, 12 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz