Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Na Facebooku se objevila reklama s fotografií dívky, která spáchala sebevraždu

Dvě reklamy upozorňující na online seznamky zveřejněné na Facebooku byly doplněny o fotografii náctileté dívky, jež si vzala život. Sociální síť se následně za zveřejnění omluvila. Jednalo se klasické zneužití fotografie pro reklamní účely.

Na fotografii byla sedmnáctiletá Rehtaeh Parson, která byla znásilněna a po hrozné zkušenosti se oběsila. Nejednalo se pouze o důsledek samotného aktu: znásilnění se odehrálo 17 měsíců před její smrtí. 4 chlapci stejného věku znásilnili podnapilou dívku, přičemž byla posléze fotografována. Fotografie se druhý den rozšířily po dívčině škole a pro dívku začal maraton šikany, který vyústil v sebevraždu.

Seznamka, lákající na seznámení s kanadskými dívkami, přiložila ke svému krátkému textu jednu z fotografií ještě živé a půvabné Rehtaeh.

„Jedná se skutečně o extrémně nešťastný případ zneužití fotografie pro reklamní účely. Je to viditelný nárůst násilí zprostředkovaný našim médiem. Velmi se omlouváme za způsobenou škodu,“ okomentoval celou věc tiskový mluvčí Facebooku.

Prozatím však Facebook nevysvětlil, jak se fotografie na stránkách mohla objevit. Screeny obsahují dvě fotografie společně s následujícím textem: „Seznamte se s kanadskými ženami a dívkami a získejte nová přátelství, flirt nebo vztah. Přihlaste se okamžitě!“

reh

Otec Parsonové Glen Canning komentoval zprávu o incidentu na Huffington PostWednesday afternoon: „Možná to není ta nejhorší věc na světě, ale určitě je to to nejhorší, co jsem kdy viděl. Byla tam – smějící se a znova zneužitá.“

 

Publikováno: Pátek, 20 Září, 2013 autorem Facemag.cz