Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Muž se jmenuje Avatar a Facebook mu to nechce věřit

V Arizoně žije pár Avatarových, kteří nejsou modří, nemluví Na’vijsky a nepochází z Pandory. Jsou to úplně normální stvoření lidské rasy, jen Facebook jim nechce věřit. Myslí si, že si z něj se svým příjmením dělají legraci.

Minulý týden médii proběhla zpráva, že muž jménem Balizar Orion Avatar se pokusil přihlásit na Facebook a zjistil, že jeho účet byl smazán. Pan Avatar je čerstvě ženatý a jeho manželka Audra problémy s přihlášením nemá. Facebook jí totiž ani nedovolil změnit si příjmení na Avatarová.

Pár se oprávněně domnívá, že zablokování účtu je spojené s kultovním trhákem z roku 2009 Jamese Camerona s názvem Avatar, protože Facebook si potrpí na zadávání opravdových jmen. Nikdo nevypátrá, že se z Honzy Nováka přejmenujete na Pepu Řeháka, ale Avatar zní trochu podezřele.

avatar

„Vlastně jsem přemýšlel, že bych zavolal Jamesi Cameronovi a pověděl mu o svém příjmení,“ nechal se slyšet Avatar. „Možná by bylo dobré nějaké odškodnění.“

Jenže ve skutečnosti není s příjmením Avatar problém jen kvůli filmu. Jako avatar je totiž běžně označován i profilový obrázek lidí, a tak je tohle klíčové slovo na seznamu potenciálně falešných jmen.

Balizar a Audry byli požádáni, aby Facebooku vyfotili nějaký identifikační průkaz. Tím se prokáže, že je jejich příjmení legitimní.

Fotka: Flickr - Kempton

Původní článek najdete na Objevit.cz.

Publikováno: Středa, 26 Srpen, 2015 autorem Facemag.cz