Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Muž aktualizoval svůj Facebook během policejního zásahu

Protože se Jason Valdez nedostavil k soudnímu stání kvůli nedovolenému držení drog, policisté mu přinesli zatykač domů. Valdez se ale rozhodnul neotevřít a zavřel se spolu s jedním rukojmím ve svém domě ve Western Colony. I přesto, že před jeho domem byla skupina ozbrojených policistů, neustále aktualizoval svůj status na Facebooku.

Valdez tvrdil, že žena je s ním dobrovolně a policisté svou akcí jen zbytečně ohrožují její život. Zatímco byl Valdez zavřený ve svém domě, posílal různé příspěvky na svůj profil na Facebooku:

„Právě teď mě oblíčili policisté… je to nemilé, ale jsem připraven na všechno. Všechny vás mám rád, a pokud se z toho tady nedostanu, budu na lepším místě. Byli jste skvělí přátelé.“

Později dostal Valdez tip od jednoho ze svých přátel na Facebooku, že se jeden z policistů skrývá v keřích u domu. Valdez mu obratem poděkoval.

Poslední zprávu uveřejnil v sobotu v 7:25 ráno:

„Nechal jsem tu dívku jít, ale tihle bastardi se sem snažili dostat potom, co jsem jim řekl, aby to nedělali. Takže jsem vystřílel dalších pár kulek a vypadá to, že to začíná všechno na novo.“

Po hodině a půl od zveřejnění posledního příspěvku jednotky SWAT vtrhli do Valdezova domu. Nikdo z policistů nestřílel, ale zločinec obrátil zbraň proti sobě a střelil se do hrudníku. Nyní je v kritickém stavu v nemocnici.

Soudní záznamy potvrzují, že Valdez má velmi pestrý trestní rejstřík, včetně usvědčení ze znásilnění a domácího násilí, které se odehrávalo přímo před jeho dětmi. Policie zvažuje, jestli někteří z Valdezových přátel, se kterými komunikoval během zásahu, nebudou zatčeni a obviněni z maření soudního rozhodnutí.

Publikováno: Čtvrtek, 23 Červen, 2011 autorem Facemag.cz