Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

MR.BEAN v Avataru je další spam!

Jistě už jste narazili na své zdi na podivně účinnou fan page s názvem „JESTLI BY MR.BEAN HRÁL VE FILMU AVATAR, TAK BY VYPADAL TAKTO !„. Do této stránky se jakoby zázrakem připojují všichni vaši přátelé a vy nevíte proč?

Je to jednoduše proto, že lidé jsou zvědaví na zajímavý obrázek Mr.Beana, ale po kliknutí na zobrazení v plné velikosti, je stránka podvodem automaticky přihlásí jako fanoušky.

Poté, co stránka tímto neetickým způsobem získala přes 150 000 fanoušků, zveřejnila na jejich zdi takzvaný affiliate odkaz na server hodinky.cz, schovaný zkracovačem url adres. Nutno dodat, že společnost Vivantis, která hodinky.cz vlastní, nemá s podvodem nic společného. Odkaz je totiž nějakého jejich partnera s ID = 5727. Podvodník si tímto způsobem přijde na 10% z každé objednávky hodinek.

Podobný způsobem je také vyrobený podobný trik na stránce „Takhle budeš vypadat za 60 let„, která patří pravděpodobně stejnému autorovi.

Pokud jste už vy, nebo vaši přátelé klikli na zvětšení obrázku a nechtěně se tak stali fanoušky této stránky, můžete se z ní odhlásit odkazem vlevo dole na té stránce. Sdílejte toto varování i vašim přátelům.

Publikováno: Pátek, 26 Únor, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře