Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Možnost přidávat profesní kategorie se objeví i na Facebooku

Uživatelům Facebooku se podle všeho dostane možnosti přidat do svého uživatelského profilu nejrůznější profesní vědomosti a dovednosti. Funkce má být pomocníkem pro lidi hledající práci nebo zaměstnavatele, neboť je i v tomto ohledu je sociální síť stále více využívána.

Znáte sociální síť Linkedin? Sdružuje lidi v profesním světě a nabízí jim důstojnou a přehlednou sebeprezentaci. Zaměstnavatelé si tak mohou snadno vyhledat vaše virtuální CV, které z velké část stojí na navolených dovednostech. A právě jejich navolení chce zavést Facebook.

Navolené dovednosti a odbornosti na Linkedlnu

Navolené dovednosti a odbornosti na Linkedinu

Informace se dostala ven minulý týden. Poprvé na ni upozornil blog Sociobits.org, ovšem společnost Facebook zprávu oficiálně nepotvrdila.

Nová kategorie se objeví v možnostech profilů v hlavičce Práce a Vzdělání. Jednoduchý klik na tlačítko editovat odtajní novou kategorii, která automaticky nabídne odkaz na okno s vědomostmi a dovednostmi, které si může uživatel naklikat.

Budoucí podoba panelu s dovednostmi na Facebooku

Budoucí podoba panelu s dovednostmi na Facebooku

Jakmile uživatel klikne na některé z dovedností, Facebook ho přesměruje na novou stránku, která ukazuje přátele s podobnými zájmy, umy, oblíbenými stránkami nebo skupinami.  Poukáže ale také na  uživatele neznámé, kteří by jej ovšem pro sdílené dovednosti, vědomosti a zájmy a mohli zajímat.

 

Publikováno: Sobota, 14 Září, 2013 autorem Facemag.cz