Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Moments: Facebook pracuje na aplikaci pro soukromé sdílení

Facebook údajně pracuje na nové aplikaci, která se snaží podporovat uživatele, aby sdíleli více obsahu. Nicméně mělo by jít o soukromé sdílení. Projekt zatím nese označení Moments, avšak než spatří denní světlo, mohl by se nakonec jmenovat úplně jinak.

Aplikace Moments je v současné době používána zaměstnanci Facebooku, kteří se snaží objevit chyby a dopilovat i ty nejmenší nedokonalosti. Přesto ale unikly jisté informace, které nám její fungování mohou přiblížit.

Sdílejte informace jen se skupinou lidí

Designově je aplikace čistá, najdete tam několik dlaždic uspořádaných do mřížky. Podstata spočívá v tom, že přidáváte lidi do skupin jako Rodina, Přátelé, Kolegové, Bývalí spolužáci apod. a potom sdílíte informace jenom s jednotlivými skupinami.

memories

Facebook se tak zřejmě snaží napravit to, co se mu vůbec nepovedlo v sociální síti – aby lidé věnovali větší pozornost skupinám lidí okolo sebe. Se svými kolegy přece budete chtít sdílet jiný typ obsahu než třeba s bývalými spolužáky, které jste viděli zase po roce na včerejší párty.

Aplikace by mohla přijít vhod všem lidem, kteří neradi sdílí osobní informace ze strachu, že by se mohly dostat k mnoha lidem. Dost bude ale ještě záležet na tom, jak ji Facebook propojí se samotnou sociální sítí…

Zdroj: TechCrunch

Publikováno: Čtvrtek, 9 Říjen, 2014 autorem Facemag.cz