Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Mobilní facebook

Pokud jste si i vy zvykli na pohodlí facebooku, které vám umožnuje být v kontaktu se svými přáteli a jednoduše sdílet své zážitky, určitě se ho jen neradi vzdáváte na cestách. Dnes si řekneme, jak využívat výhod facebooku i bez počítače.

Facebook v mobilu

S Facebookem v mobilním telefonu se budeme setkávat stále častěji v podobě již integrované aplikace od výrobce. Touto funkcí se bude pyšnit například Sony Ericsson W 705, nebo Samsung S3100, ke kterým se jistě časem přidají i ostatní výrobci mobilů. Než však tato doba přijde, je tu několik alternativ, jak facebook v mobilním telefonu využívat již dnes.

Pro různé současné mobilní telefony už existuje několik facebook klientů ke stažení. Pokud však nevlastníte zařízení s operačním systémem Windows Mobile (PDA), nebo iPhone, nepraktičtější pro vás bude, připojovat se pomocí internetu v mobilu na adresu m.facebook.com. To je oficiální adresa facebooku, upraveného pro displeje mobilních zařízení. Můžete tu dělat cokoliv, co na facebooku na počítači a přehledněji, než v aplikacích třetích stran.

Facebook v PDA

Pokud vlastníte PDA s Windows Mobile, můžete si, kromě přístupu na mobilní adresu facebooku, vybrat s několika aplikací, navržených právě pro vás.

Jestliže jste zároveň šťastným majitelem novější verze Windows Mobile  6, můžete využívat oficiálního facebook klienta od Microsoftu (drží několik akcií facebooku). Oficiálního klienta si můžete stáhnout na této adrese: http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/facebook.mspx. Samozřejmostí je přístup ke všem funkcím facebooku.

SkyBook

Pokud novější Windows Mobile nevlastníte,  můžete vyzkoušet například alternativu v podobě aplikace SkyBook. Stáhnout si jí můžete na oficiálních stránkách.

Nastavení

Tento program je třeba nastavit a to především navštívením několika odkazů, kterými potvrdíte synchronizaci programu s vaším účtem.

  • První odkaz zařídí povolení aplikaci k přístupu k vašim datům na facebooku. Bez tohoto potvrzení aplikace nebude fungovat.
  • Druhý odkaz povolí skrz aplikaci měnit  vaše statusy.
  • Třetí a poslední odkaz umožní vašemu mobilu přes SkyBook nahrávat fotografie na facebook server.

Facebook v iPhonu

Vlastníci telefonu iPhone na výběr nemají a propojení s facebookem mají kvalitně vyřešené pomocí aplikace, kterou si můžete stáhnout kliknutím zde.

Ta podporuje také všechny možnosti facebooku na počítačích a to včetně rychlé online komunikace pomocí facebook chatu.

Byla také jednou z prvních aplikací v internetovém obchodu AppStore. Nemusíte se však bát placení, aplikace je nabízena zdarma ke stažení.

Jak vidíte, na facebook se z mobilního telefonu může připojit vlastník takřka jakéhokoliv mobilního zařízení.  Svou aplikaci má také BlackBerry a ve vývoji je také varianta pro operační systém Google Android.

O tom, co právě dělá, může tak informovat skutečně každý a odkudkoliv, kde se pomocí mobilního telefonu připojí na internet.

Publikováno: Pátek, 13 Listopad, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • chtela bych si stáhnout do mobilu facebook ale nevim jak poradte

    • I would like to thank you for that efforts you have produced in writing this write-up. I’m hoping the exact same finest do the job from you within the long term too. In fact your inventive writing abilities has inspired me to begin my own BlogEngine blog now.

    • Congratulations on having one of the most sophisticated blogs Ive come across in some time! Its just incredible how significantly you can take away from anything simply because of how visually beautiful it is. Youve put collectively a fantastic blog space –great graphics, videos, layout. This is definitely a must-see weblog!