Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Levný notebook pro studenty na Facebook i náročné CAD aplikace

Který student se dnes obejde bez počítače? Děti u něj tráví hodiny času už na základní školy. Samozřejmě že u něj často jen ztrácí čas hraním her nebo brouzdáním po Facebooku, ale potřebují ho rovněž pro školní úkoly a vzdělávání. Mnoho škol nějakým způsobem integruje do výuky e-learning. Úkoly se zadávají a odevzdávají online, děti si ve školním systému mohou i přečíst studijní materiály. Rozhodně je lepší, když k tomu mají vlastní počítač, který mohou používat bez omezení.

Studenti se dnes bez počítače neobejdou. Školy počítají s tím, že ho mají neustále k dispozici, přestože to tak v mnoha rodinách není. Na základní škole se to většinou přežít dá a dítě se může dělit o počítač s rodiči nebo dalšími sourozenci, ale jakmile nastoupí na střední a pak vysokou školu, bez svého notebooku se už neobejde. Co s tím, když máte omezený finanční rozpočet, ale chtěli byste mu ho dopřát?

Řešením jsou repasované počítače

Sháníte-li levný a přesto výkonný počítač pro studenty, mohli byste zkusit repasovanou variantu. Jako repasované počítače jsou prodávané stroje, které byly používány jen krátkou dobu například na kancelářské práce či byly dlouho vystavované v obchodech. Naprosto nic jim není, mají za sebou prohlídku odborníkem, vše funguje tak, jak má. Prodávají se zárukou a samozřejmě značně levněji než nové kousky.

Mezi repasovanou technikou však často najdete opravdu špičkové kousky, které zvládnou nejvyšší zátěž. Jsou to například notebooky z legendární řady ThinkPad od firmy IBM (dnešní Lenovo), manažerské přístroje řady Latitude od Dellu či řešení EliteBook od HP. Tyto stroje jsou dodnes považovány za nejvýkonnější kousky. Mají kvalitní a odolné šasí a spolehlivé komponenty.

Dobře vybavené repasované počítače a notebooky si hravě poradí i se 3D modelací v CAD aplikacích a grafickými programy. Budete koukat, co se dá sehnat za kousky. Některé jsou osazené RAM o extrémní velikosti, exkluzivními kartami Nvidia Quadro a procesory XEON.

lenovo

Nemáte šanci poznat, že se jedná o repasovaný notebook

Spolehlivé řešení se zárukou

Od repasovaného notebooku můžete čekat totožnou kvalitu jako od nového stroje. Koupíte ho se zárukou zpravidla 6 – 24 měsíců, můžete ho do 14 dnů vrátit bez udání důvodu jako každé jiné nové zboží. Velkou výhodou je, že počítače nejsou plombované, takže se do budoucna dají vyměňovat jednotlivé komponenty. K tomu ale pravděpodobně nedojde, pokud nebudete chtít upgradovat. Když koupíte kvalitní repasovaný stroj, ještě několik let budete mít výkonovou špičku.

Mezi nejznámější a nejspolehlivější prodejce repasované techniky v ČR patří LevnaPC.cz. Její kvalitu potvrzuje i dlouhé působení na trhu (přes 10 let) a spousta odbavených objednávek (téměř 50 000). V minulém roce byla nominována na finalistu v soutěži ShopRoku v kategorii PC a příslušenství.

Publikováno: Středa, 17 Srpen, 2016 autorem Facemag.cz