Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Kvůli Facebooku zrušen ples!

Facebook zasahuje do našich životů stále víc. Známe již případy odhalené nevěry, rozvodů, výpovědí ze zaměstnání, ale zrušený ples jsme tu ještě neměli.

Ten chystala v kulturním době Obchodní akademie Mohelnice. Za jeho zrušení může skupina na Facebooku, která urážela zástupkyni ředitele zmiňované školy. Důvodem byly její údajné obchodování s lístky na ples.

Zástupkyně ředitele OA Mohelnice měla podle autorů skupiny prodat lístky na ples bývalým absolventům a spekulantům po desítkách a to do takové míry, že se nedostalo na současné  studenty a jejich rodiny.

O skupině, kterou najdete zde, a která se snažila situaci zveřejnit, se však dozvěděl ředitel školy. Namísto vyšetření situace se však rozhodl problém zamést pod koberec a ples jednoduše zrušit z důvodu kritiky zástupkyně.

Jde tak o první případ zrušeného plesu, za který může skupina na Facebooku.

Publikováno: Úterý, 23 Únor, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
  • Nic není nemožné.. :D A už vůbec ne na OAM.. :))

  • Pán riaditeľ by potreboval naozaj dôsledný studený obklad. Správa sa ako samozvaný diktátor, ktorý rozhodol od stola, buchol si po ňom a dupol si nožičkou. Myslím si, že rodičia školákov, by sa mali dôsledne zasadiť o okamžité odvolanie riaditeľa školy z dôvodu nezvládnutia svojej funkcie a nevyšetrenia situácie. Jeho nepedagogické správanie nie je dobrým príkladom pre tých, ktorých má vychovávať inštitúcia školy.

  • Par klamavych informaci v článku. Autor zveličuje pozici „diktatora“ ředitele. Nemyslím si, že by zametal něco pod koberec. Tady je oficiální vyjádření ředitele školy. http://i46.tinypic.com/2u3v1fs.jpg

  • Míša(jinej)

   když autor zveličuje pozici „diktatora“ ředilete…. podle tebe , tak co když já si myslím , že ředitel může zveličovat autora. A tím pádem je to pár klamavých informaci….
   co myslíš??

  • Věřím, že zrušením plesu p. ředitel nepoškodil jen studenty (co je maturitní rok bez maturiťáku), ale hlavně rodiče a jméno a prestiž školy.

  • Místo řešení ze strany ředitele došlo ke zrušení plesu. Dobrý příklad do života. Když se něco posere, tak se to prostře zruší….

  • husteee tedaaaa noo kvuli facebooku co se da pekne podelat tady je to tím dukazem ze faceee mel zustat u lidi na Harvardu tam kde to všechno vzniklo….

  • http://i46.tinypic.com/2u3v1fs.jpg
   Tady je oficiální vyjádření ředitele proč se ples ruší. Za mě chci jen dodat, že každý rok tenhle chlapík jen každé třídě hází klacky pod nohy – když si cokoli chtějí třídy zařídit sami, tak prostě řeknou: „Tohle není Váš ples – my si chceme vydělat peníze-tak sklapněte a držte krok“(samozřejmě ve zkratce převádím jejich slova do srozumitelné češtiny). Když sme plánovali ples my (ročník 2007). Tak to vypadalo podobně – tohle je prostě jen ukázka moci jakou má řízení nad svými žáky.

  • tenhle článek mi připadá jako z nějakyho bulváru, podle mě je autor zaujatej, pouze obviňuje vedení školy ale nepíše skutečné důvody, když se někdo chystá falšovat lístky a ještě se tím chlubí nebo hrubě uráží vedení školy tak se není čemu divit

  • Mirek: za údajné padělání byla považována vtipně myšlená poznámka jednoho kluka, že „si utíká koupit novou barvu do tiskárny“. Vážně to myšleno nebylo a nic nepadělal.

  • Zrušení plesu 4 dny před konáním, když mají všichni už nakoupeno (šaty, saka apod.), rodiče si vzali dovolený a babičky jsou natěšený je nezodpovědnost …

  • Asi se pan ředitel vzhlédl v režimu minulém…

  • kdyžchcete pomlouvat zjistěte si vše potřebne a přímo od zrdroje. Pí Plockoá si vede evidenci komu kolik lísků prodá a tak proč měla na svém seznamu nějakyých 520 lístku prodaných čtvrtákum? A bpanem ředitelem tak ples zruším taky, jelikož narážky typu nevychovanej spratek atd tad jsou opravdu hnusné. Nemyslete si že na tom nidko není ztrátový veškeré poplatky ktere se museli zaplatit a uhradit musí někdo z te kapsy zaplatit a zaplatit je ze svýho né z vydělaného, protože se nic nevidělalo

  • anonym S: patřím k maturantům a vím o tom své. Oháníte se tu, že nikdo nevíme nic od zdroje, ale samotné údaje jsou falešné a nepravdivé, to vím 100%. K absolventům se dostaly lístky o týden dříve než k maturantům. 520 lístků nebylo v žádném případě prodáno maturantům a evidence paní Plockové? Pokud myslíte ten poškrtaný papír, kde nemělo nic hlavu ani patu, tak potom ano.

  • No já nestačím zírat, co ste z toho udělali.Nezrušil ředitel ples po tom, co mu maturant napsal že je rozmazlenej spratek, co myslí že sežral moudro a vyhrožoval nadřízenejma orgánama?A zástpkyně to taky pěkně schytala. ono se jim asi nedá moc divit, že nemají chut se tam pak předvádět a pokračovat v chystání plesu. jenže jak jsem koukala některý příspěvky, ty urážlivý, kvůli kterejm se todle rozjelo, zmizely .

  • Ten email byl anonymní, mohl přijít od kohokoliv. A ty urážlivý příspěvky byli z drtivě většiny od apsolventů… Proč máme my pikat za něco co jsme neudělali? Ředitel má nějakou zodpovědnost a to že zruší ples 4 dny před konáním z důvodu anonymního vulgárního emailu je poněkud přehnaná reakce …

  • to klara: vsadím se, že vy o tom víte kulové. Já osobně jsem do plesu vložil hodně práce a jednání pana ředitele nepochopím. Ukázalo se, že opravdu nějaká chyba na straně vedení je. Pokud by nebyla, tak by se jeden anonymní mail přešel bez zbytečných emocí a unáhleného rozhodnutí. Je to nezodpovědnost vůči nám, maturantům.

  • Vedení školy zaspalo dobu už tu nejsou časy kdy žáci museli jen poslouchat! studenti si studium platí a škola z nich žije na to by vedení nemělo zapomítat!Dále není to jediná škola sou i jiné lepší ne v nějaké díře v Mohelnici kde škola vypadá jak za komunizmu! Na to cinkali s klíčema za dob revoluce je tu svoboda projevu a díky za Facebook.Sem při studentech! Buhví kde vedení školy vzalo vzdělání že by v Plzni?.Zdraví Dominik z Brna a vyhodte ředitele a vedení at jdou k lopatě!

  • Maturantů je mi moc líto, měl to být jejich večer. Jsem taky absolventkou OAM a vím, co je pan ředitel zač a myslím si o něm své. Nám chtěl taky zrušit ples kvůli špatným prospěchům z matematiky v pololetí, tak co je to za důvod??Trapné!! Navíc pan ředitel má ve zvyku své žáky urážet a ponižovat, nadávat jim do hovad. Tak kde to jsme?? To je ta prestižní škola, kterou neustále vyzdvihuje a naparuje se, že je nejlepší v celém kraji?? ha ha ha. Prodávání většiny lísků absolventům než současným maturantům a jejich rodinám je na OAM starý dobrý zvyk!!

  • enkido, já teda mám s ředitelem uplně jiny zkušenosti A děcka z naší třídy taky, když jsme to teď probíraly a vzpomínaly. Když jsme něco potřebovaly, když mohl, pomohl. Mně osobně hodně.A s málokým jsme se v hodinách občanky, teda filozofie, nasmály jako v jeho. Je fakt, že mu na škole děsně záleží, a když jsme se flákaly, uměl se rozčílit. Ale napsat mu že je rozmazlenej spratek na veřejnej face, a zástupkyni že je p…. a ženská, o kterou by si kolo neopřel, znovu říkám, jak už vejš, to měli dál všechno chystat a v pátek se culit jako že se nic nestalo?Neměla tys náhodou nějaký problémy ve škole, nedal ti kapky? Když mluvím s bejvalejma, je to tak 95 ku 5 v jeho prospěch. A to neni špatný skore.

  • No tak abych vložil svůj názor na celou věc.
   Osobně si myslím že vzniklé věci neměli vést ke zrušení plesu. To že se pár lidí dopustilo takového chování – (jednalo se spíše o bývalé studenty až posléze se k nim pár dalších jedinců přidalo) je sice špatné ale není to tak závažný důvod ke zrušení plesu.

   Díky čemuž to odneslo spousty studentů, kteří nic neudělali.

Doporučujeme
Facemag na Facebooku
Přečetl jsi fakt všechno?
Aktivita
Další parádní weby