Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Kvůli Facebooku zrušen ples!

Facebook zasahuje do našich životů stále víc. Známe již případy odhalené nevěry, rozvodů, výpovědí ze zaměstnání, ale zrušený ples jsme tu ještě neměli.

Ten chystala v kulturním době Obchodní akademie Mohelnice. Za jeho zrušení může skupina na Facebooku, která urážela zástupkyni ředitele zmiňované školy. Důvodem byly její údajné obchodování s lístky na ples.

Zástupkyně ředitele OA Mohelnice měla podle autorů skupiny prodat lístky na ples bývalým absolventům a spekulantům po desítkách a to do takové míry, že se nedostalo na současné  studenty a jejich rodiny.

O skupině, kterou najdete zde, a která se snažila situaci zveřejnit, se však dozvěděl ředitel školy. Namísto vyšetření situace se však rozhodl problém zamést pod koberec a ples jednoduše zrušit z důvodu kritiky zástupkyně.

Jde tak o první případ zrušeného plesu, za který může skupina na Facebooku.

Publikováno: Úterý, 23 Únor, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
  • Nic není nemožné.. :D A už vůbec ne na OAM.. :))

  • Pán riaditeľ by potreboval naozaj dôsledný studený obklad. Správa sa ako samozvaný diktátor, ktorý rozhodol od stola, buchol si po ňom a dupol si nožičkou. Myslím si, že rodičia školákov, by sa mali dôsledne zasadiť o okamžité odvolanie riaditeľa školy z dôvodu nezvládnutia svojej funkcie a nevyšetrenia situácie. Jeho nepedagogické správanie nie je dobrým príkladom pre tých, ktorých má vychovávať inštitúcia školy.

  • Par klamavych informaci v článku. Autor zveličuje pozici „diktatora“ ředitele. Nemyslím si, že by zametal něco pod koberec. Tady je oficiální vyjádření ředitele školy. http://i46.tinypic.com/2u3v1fs.jpg

  • Míša(jinej)

   když autor zveličuje pozici „diktatora“ ředilete…. podle tebe , tak co když já si myslím , že ředitel může zveličovat autora. A tím pádem je to pár klamavých informaci….
   co myslíš??

  • Věřím, že zrušením plesu p. ředitel nepoškodil jen studenty (co je maturitní rok bez maturiťáku), ale hlavně rodiče a jméno a prestiž školy.

  • Místo řešení ze strany ředitele došlo ke zrušení plesu. Dobrý příklad do života. Když se něco posere, tak se to prostře zruší….

  • husteee tedaaaa noo kvuli facebooku co se da pekne podelat tady je to tím dukazem ze faceee mel zustat u lidi na Harvardu tam kde to všechno vzniklo….

  • http://i46.tinypic.com/2u3v1fs.jpg
   Tady je oficiální vyjádření ředitele proč se ples ruší. Za mě chci jen dodat, že každý rok tenhle chlapík jen každé třídě hází klacky pod nohy – když si cokoli chtějí třídy zařídit sami, tak prostě řeknou: „Tohle není Váš ples – my si chceme vydělat peníze-tak sklapněte a držte krok“(samozřejmě ve zkratce převádím jejich slova do srozumitelné češtiny). Když sme plánovali ples my (ročník 2007). Tak to vypadalo podobně – tohle je prostě jen ukázka moci jakou má řízení nad svými žáky.

  • tenhle článek mi připadá jako z nějakyho bulváru, podle mě je autor zaujatej, pouze obviňuje vedení školy ale nepíše skutečné důvody, když se někdo chystá falšovat lístky a ještě se tím chlubí nebo hrubě uráží vedení školy tak se není čemu divit

  • Mirek: za údajné padělání byla považována vtipně myšlená poznámka jednoho kluka, že „si utíká koupit novou barvu do tiskárny“. Vážně to myšleno nebylo a nic nepadělal.

  • Zrušení plesu 4 dny před konáním, když mají všichni už nakoupeno (šaty, saka apod.), rodiče si vzali dovolený a babičky jsou natěšený je nezodpovědnost …

  • Asi se pan ředitel vzhlédl v režimu minulém…

  • kdyžchcete pomlouvat zjistěte si vše potřebne a přímo od zrdroje. Pí Plockoá si vede evidenci komu kolik lísků prodá a tak proč měla na svém seznamu nějakyých 520 lístku prodaných čtvrtákum? A bpanem ředitelem tak ples zruším taky, jelikož narážky typu nevychovanej spratek atd tad jsou opravdu hnusné. Nemyslete si že na tom nidko není ztrátový veškeré poplatky ktere se museli zaplatit a uhradit musí někdo z te kapsy zaplatit a zaplatit je ze svýho né z vydělaného, protože se nic nevidělalo

  • anonym S: patřím k maturantům a vím o tom své. Oháníte se tu, že nikdo nevíme nic od zdroje, ale samotné údaje jsou falešné a nepravdivé, to vím 100%. K absolventům se dostaly lístky o týden dříve než k maturantům. 520 lístků nebylo v žádném případě prodáno maturantům a evidence paní Plockové? Pokud myslíte ten poškrtaný papír, kde nemělo nic hlavu ani patu, tak potom ano.

  • No já nestačím zírat, co ste z toho udělali.Nezrušil ředitel ples po tom, co mu maturant napsal že je rozmazlenej spratek, co myslí že sežral moudro a vyhrožoval nadřízenejma orgánama?A zástpkyně to taky pěkně schytala. ono se jim asi nedá moc divit, že nemají chut se tam pak předvádět a pokračovat v chystání plesu. jenže jak jsem koukala některý příspěvky, ty urážlivý, kvůli kterejm se todle rozjelo, zmizely .

  • Ten email byl anonymní, mohl přijít od kohokoliv. A ty urážlivý příspěvky byli z drtivě většiny od apsolventů… Proč máme my pikat za něco co jsme neudělali? Ředitel má nějakou zodpovědnost a to že zruší ples 4 dny před konáním z důvodu anonymního vulgárního emailu je poněkud přehnaná reakce …

  • to klara: vsadím se, že vy o tom víte kulové. Já osobně jsem do plesu vložil hodně práce a jednání pana ředitele nepochopím. Ukázalo se, že opravdu nějaká chyba na straně vedení je. Pokud by nebyla, tak by se jeden anonymní mail přešel bez zbytečných emocí a unáhleného rozhodnutí. Je to nezodpovědnost vůči nám, maturantům.

  • Vedení školy zaspalo dobu už tu nejsou časy kdy žáci museli jen poslouchat! studenti si studium platí a škola z nich žije na to by vedení nemělo zapomítat!Dále není to jediná škola sou i jiné lepší ne v nějaké díře v Mohelnici kde škola vypadá jak za komunizmu! Na to cinkali s klíčema za dob revoluce je tu svoboda projevu a díky za Facebook.Sem při studentech! Buhví kde vedení školy vzalo vzdělání že by v Plzni?.Zdraví Dominik z Brna a vyhodte ředitele a vedení at jdou k lopatě!

  • Maturantů je mi moc líto, měl to být jejich večer. Jsem taky absolventkou OAM a vím, co je pan ředitel zač a myslím si o něm své. Nám chtěl taky zrušit ples kvůli špatným prospěchům z matematiky v pololetí, tak co je to za důvod??Trapné!! Navíc pan ředitel má ve zvyku své žáky urážet a ponižovat, nadávat jim do hovad. Tak kde to jsme?? To je ta prestižní škola, kterou neustále vyzdvihuje a naparuje se, že je nejlepší v celém kraji?? ha ha ha. Prodávání většiny lísků absolventům než současným maturantům a jejich rodinám je na OAM starý dobrý zvyk!!

  • enkido, já teda mám s ředitelem uplně jiny zkušenosti A děcka z naší třídy taky, když jsme to teď probíraly a vzpomínaly. Když jsme něco potřebovaly, když mohl, pomohl. Mně osobně hodně.A s málokým jsme se v hodinách občanky, teda filozofie, nasmály jako v jeho. Je fakt, že mu na škole děsně záleží, a když jsme se flákaly, uměl se rozčílit. Ale napsat mu že je rozmazlenej spratek na veřejnej face, a zástupkyni že je p…. a ženská, o kterou by si kolo neopřel, znovu říkám, jak už vejš, to měli dál všechno chystat a v pátek se culit jako že se nic nestalo?Neměla tys náhodou nějaký problémy ve škole, nedal ti kapky? Když mluvím s bejvalejma, je to tak 95 ku 5 v jeho prospěch. A to neni špatný skore.

  • No tak abych vložil svůj názor na celou věc.
   Osobně si myslím že vzniklé věci neměli vést ke zrušení plesu. To že se pár lidí dopustilo takového chování – (jednalo se spíše o bývalé studenty až posléze se k nim pár dalších jedinců přidalo) je sice špatné ale není to tak závažný důvod ke zrušení plesu.

   Díky čemuž to odneslo spousty studentů, kteří nic neudělali.