Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Konečně! Už na Facebooku můžete editovat vlastní příspěvky

Facebook se konečně rozhoupal a po možnostech editace popisků u fotek nebo komentářů spustil i editaci vlastních postů. Skvělý nástroj pro všechny, kdo rychleji píšou, než myslí, a ještě rychleji odkliknou Enter – a pak si jen škubou vlasy hrůzou ze svého výplodu.

Novinka se nejprve rozšířila na webové verzi pro stolní počítače, posléze na aplikacích pro Android. Na aplikacích pro iOS ještě není k dispozici, ale v dohledné by se měla objevit i tam.

Možnost upravit příspěvky najdete v pravém horním rohu postu pod ikonkou šipečky:

Facebook spustil možnost úpravy vlastních postů

Upravit vlastní příspěvek? Stačí jediné kliknutí…

Po zvolení možnosti Upravit se post objeví v klasickém textovém poli, kde jej můžete přepisovat do alelujá:

Facebook umožňuje upravovat vlastní příspěvky

Post se načte do textového pole, kde jej lze libovolně upravit.

Proč Facebooku trvalo tak dlouho novinku zavést?

Odpověď je jednoduchá a stejně jako u mnoha vychytávek zní: strach ze zneužití. My lidé jsme totiž pěkní kujóni a využijeme pro svůj prospěch vše, co jen trochu jde a u editovaných příspěvků tomu není jinak. Není nijak složité si představit, jak někdo nasbírá stovky nebo tisíce lajků s nevinným příspěvkem a pak jej změní k šoku všech, kteří příspěvek předtím lajkovali.

Facebook ovšem nyní přišel s řešením: historie úprav postu bude dostupná každému uživateli pouhým jedním kliknutím. Budete tak vždy moci sledovat, jak se příspěvek změnil a jaké bylo jeho původní znění. Snad tato funkce zatne tipec podvodníčkům a nová editace příspěvků přispěje k blahu všech lidí na Zemi.

Zdroj: http://goo.gl/PBluPS

Publikováno: Čtvrtek, 3 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz