Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Konec nepořádku na vaší zdi

Jistě máte občas pocit, že vaše zeď na Facebooku je jedna velká změť statusů vašich přátel. Manažeři Facebooku této změti říkají odborně „bordel“. A jak sami naznali, je potřeba to řešit.

Čím déle máte Facebook a čím více máte přátel, tak úměrně s tím se vám množí příspěvky na zdi. Většinu z nich považujete za nedůležité a zpravidla vám trvá několik minut, než se prorolujete k něčemu zajímavému.

Facebook před časem přišel s menším zlepšovákem. Můžete si vybrat, jestli chcete, aby se vaše příspěvky řadily podle data nebo důležitosti. To znamená, že se budou zobrazovat buďto postupně, tak jak je vaši přátelé sdíleli, nebo se vám můžou zobrazovat podle důležitosti. V případě varianty „Hlavní příspěvky“, tedy řazení podle důležitosti, se vám zobrazují ty příspěvky, které mají největší atraktivitu. Ta se měří podle toho, kolika lidem se to líbí, kolik lidí to komentuje, anebo kolik lidí na příspěvek kliklo.

Postup je velice jednoduchý. Pod boxem, kde píšete nové statusy, máte šedým písmem možnost „seřadit“. Po rozkliknutí si zvolíte variantu, která vám vyhovuje

 aa

Jestliže Facebook používáte často, tak se vám velká část příspěvků i nadále řadí podle času vystavení. Nicméně pokud jste se vrátili z výletu, anebo dovolené, tak mezi „Hlavními příspěvky“ může být třeba jen 15% toho nejdůležitějšího, co přátelé za dobu vaši nepřítomnosti vystavili.

Publikováno: Neděle, 9 Červen, 2013 autorem Facemag.cz