Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Kdo si ve Facebooku nejvíc vydělá?

Facebook už má skoro 1,4 miliardy uživatelů. A je tedy potřeba celá armáda zaměstnanců, aby byl chod této sociální sítě bezproblémový. Ale kdo z nich je za svou práci oceněn nejvíce? Inženýři, jako ve většině technických společnostech, nebo produktoví manažeři? Podívejte se na seznam nejzajímavějších platů zaměstnanců Facebooku, který byl sestaven na základě dat z Glassdooru.

Technický manažer – 155 976 dolarů

Technický manažer musí umět kódovat, ale zároveň je nutné, aby měl velmi dobré manažerské dovednosti.

Senior softwarový inženýr – 148 593 dolarů

Softwaroví inženýři patří jako u většiny technologických společností, mezi nejcennější pracovníky. Vše začíná u kodérů, kteří jsou schopni zrealizovat nápady osob, jako je např. Mark Zuckerberg a jeho vedoucí výkonný tým.

Produktový manažer – 139 986 dolarů

Produktoví manažeři Facebooku spojují vše dohromady. Dávají dohromady produkt, na kterém spolupracuje hned několik týmů a zodpovídají za to, že bude dodán včas. Vzhledem k rychlosti, jakou Facebook své produkty dodává, je úloha těchto produktových manažerů naprosto zásadní.

Výzkumní pracovníci – 129 615 dolarů

Výzkumní pracovníci odpovídají na důležité otázky týkající se produktů Facebooku po důkladné analýze dat. Používají vědecké metody, aby zjistili, co funguje a co ne.

Systémový inženýr – 124 650 dolarů

Systémoví inženýři odpovídají za provoz intranetu společnosti.

Produktový designer  – 124 527 dolarů

Designeři zastávají ve Facebooku velice důležitou roli. I když se zdá, že většina nápadů týkající se designu pochází právě od Marka Zuckerberga.

Mezi další špičkově placené zaměstnance patří například obchodní manažeři, projektoví manažeři, provozní inženýři, náboroví specialisté a další.

Zdroje: Objevit.czbusinessinsider.com, foto: pixabay.com , freedigitalphotos.net

Publikováno: Úterý, 17 Únor, 2015 autorem Facemag.cz