Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Každá firma potřebuje svou grafickou identitu

Ať už prodáváte boty, poskytujete půjčky nebo tvoříte nádherné svatební kytice, pokud chcete, aby si lidé vaši firmu zapamatovali, musíte jim dát něco, podle čeho vás jednoznačně identifikují. Může to být logo, chytlavý slogan nebo barvy typické pro vaši firmu. A tohle všechno je třeba dodržovat ve všech firemních materiálech.

Design firmy by se měl projevit na obalech výrobků, v reklamách, dárkových poukazech nebo na sociálních sítích. Reklamní agentura Praha se vám postará o vytvoření patřičného firemního designu. Není to totiž tak snadné. Je třeba vybrat firemní barvy, styl písma a tvary – budou vaši firmu reprezentovat spíš ostré hrany nebo zakulacené tvary? Vy se o to nemusíte starat, od toho jsou na světě grafici a designéři, kteří podle toho, čím se zabýváte, vytvoří vaši identitu. A co všechno by mělo podléhat jednotné grafické identitě?

Sociální sítě

O tom nemá smysl diskutovat. Bez sociálních sítí se firmy v dnenší době neobejdou a podle profilového obrázku a úvodní fotky by mělo být hned jasné, co jste za firmu. Grafické práce se na Facebooku dají využít i v případě příspěvků, které přidáváte. Není na škodu, aby měly nějakou jednotnou firmu. Lidé si často ani neuvědomují, na co koukají, ale vězte, že se jim to podvědomě zapíše do mozku a příště si vzpomínku spojí s vaší firmou, až uvidí stejný design.

Webové stránky

Další jasná věc. Je jedno, zda si necháte vytvořit nejdříve webové stránky a s nimi sladíte zbytek firemní identity, nebo naopak. Úplně nejlepší je nechat si vše udělat od jedné firmy. Reklamní agentura Gradesi zvládá webdesign Praha, navrhnout různé letáky či bannery, vytvořit identitu pro sociální sítě a jakékoliv jiné grafické a video práce.

Tisková data, bannery, letáky

Ať už rozesíláte newslettery e-mailem, nebo rozdáváte letáky v tištěné podobě, budete potřebovat DTP studio, které zvládne vaše informace ppředělat do graficky působivého podání. Zaujme to mnohem lépe než obyčejný text.

PILULKA

Jednotný firemní design – práce reklamní agentury Gradesi

Další firemní záležitosti

V případě, že něco vyrábíte, je pro vás aktuální obalový design, pokud se chcete prosadit na internetu, mohlo by se vám hodit krátké propagační video. Grafická identita firmy zahrnuje opravdu mnoho úkonů.

Publikováno: Úterý, 17 Listopad, 2015 autorem Facemag.cz