Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

K prolomení hesel svých sousedů hackerovi stačilo sledovat Facebook

Muž ze severovýchodní Anglie byl odsouzen k 15 měsícům vězení poté, co se naboural do bankovních účtů svých sousedů. K prolomení jejich hesla použil informace, které sami sousedé publikovali na Facebook a Friends Reunited (sociální síť ve Velké Británii).

Podle deníku The Telegraph Ian Wood strávil sledováním a shromažďováním informací o svých známých až 18 hodin denně. Díky tomu se nakonec na účty svých nic netušících známých dostal. Ukradl jim více než 35 tisíc liber, což je v přepočtu téměř milion korun.

Wood na internetových stránkách různých bank použil uživatelská jména svých přátel, která používají na Facebooku. Poté, co zadal, že si nemůže na své heslo vzpomenout mu bankovní software položil bezpečnostní otázky: datum narození, jméno matky za svobodna, a jiné. Pro Wooda nebyl problém na většinu z těchto otázek správně odpovědět. Jakmile se dostal na bankovní účet, změnil adresy a přeposlal si peníze. Ian Wood se policii přiznal k celkem sedmi podvodům stejného scénáře.

Uživatelé internetu jsou neustále upozorňováni, aby si dobře rozmysleli, jaké informace (nejen) na sociálních sítích sdílí. Všichni by měli věnovat pozornost individuálnímu nastavení soukromí a nikdy neposílat a nezveřejňovat informace, které jsou obsaženy v jejich heslech, nebo bezpečnostních otázkách.

Pozorujete i vy, že někteří uživatelé toho o sobě na Facebooku a dalších sociálních sítích píší až moc?

Zdroj:
www.allfacebook.com

Publikováno: Čtvrtek, 18 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz