Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jsou vaše děti na Facebooku v bezpečí?

Asi každý rodič má starost, aby se náhodou jeho dítko nestalo objektem zájmu nějakého pedofila. Bylo by sice značně naivní tvrdit, že se nic podobného na Facebooku stát nemůže a děti jsou zde v bezpečí, určitou míru ochrany jim však Facebook poskytne.

Věděli jste, že Facebook skenuje vaše rozhovory?

Ačkoliv se to jen málo ví, Facebook disponuje poměrně sofistikovanou technologií, která dokáže rychle proskenovat miliony zpráv a detekovat mezi nimi ty, které jsou nějakým způsobem podezřelé. Ty pak nahlásí týmu, který má na starosti bezpečnost na sociální síti. Pokud tito pracovníci zprávy vyhodnotí jako nevhodné a nebezpečné, většinou neváhají zavolat policii.

Jedná se zejména o ochranu před sexuální kriminalitou

Reuters nedávno informovalo o případu, který se stal třináctileté dívce na Floridě. Tu měl v otázkách sexu „vzdělávat“ třicetiletý muž. Po nějaké době se měl tento pár dokonce domluvit na společném setkání, ke kterému však nedošlo. Počítač floridské teenagerky si totiž do své péče převzali místní kriminalisté a okamžitě začali jednat. Nebýt screeningu soukromých zpráv facebookovskou aplikací, děvče by se mohlo stát obětí obtěžování či dokonce znásilnění.

Je moje soukromí opravdu soukromé?

Na jednu stranu je bez jakékoliv pochyby dobře, že Facebook dost možná překazil třicetiletému pedofilovi jeho nekalé úmysly. Na druhou stranu ale otázkou zůstává, zda je dobře, že nás Facebook (a nejen on) neustále a pravidelně monitoruje a že pojem „Private Message“ má do „private“ hodně daleko. Platí tedy pouze jedno: na internetu není soukromé skoro nic a bylo by velice krátkozraké věřit v opak.

Publikováno: Pátek, 13 Červenec, 2012 autorem Facemag.cz