Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jak vybavit mobil, abyste mohli být na Facebooku od rána do večera?

Už koncem loňského roku se objevily zprávy hlásající, že webový Facebook je mrtvý a všichni ho používají na mobilu. Tento trend se potvrzuje a počet mobilních uživatelů jen roste. Jak můžete svůj mobil přizpůsobit, abyste přes něj mohli být online na Facebooku celý den?

Základem je chytrý telefon, na který nainstalujete aplikaci Facebook nebo Facebook Messenger. Měli byste mít i WiFi připojení, v lepším případě mobilní datový tarif. Bez internetu to prostě nepůjde.

Tip: Místo standardní aplikace si můžete stáhnout oficiální appku s názvem Facebook Lite. Je to očesaná verze, kterou rozjedete i na starších verzích Androidu (od prehistorické verze 2.2) a která spotřebuje méně dat!

facebook_lite

Kromě toho však můžete telefon vybavit nějakým příslušenstvím, které vám s facebookováním trochu pomůže nebo vám ho usnadní.

Powerbanka

Zřejmě největší problém dnešních telefonů jsou baterie. Kapacita není nic moc a při neustálém připojení k internetu je to u mnohých modelů sotva ten den. S tím pomůže powerbanka, což je vlastně taková velká baterie. Doma si ji dobijete naplno a pak z ní nabíjíte mobil, když zrovna nemáte přístup k zásuvce. Vyrábí se v různých provedeních a hlavně s různou kapacitou, na to pozor. Doporučujeme zjistit si kapacitu baterie vašeho telefonu a koupit si takovou powerbanku, která vydrží aspoň na dvě nebo tři dobití.

Tip: V případě, že se vám s sebou nechce nosit nějakou powerbanku, by vám možná mohly vyhovovat speciální obaly na mobily, v nichž je zabudovaná extra baterka.

Držák do auta

Jestli jste zvyklí být na Facebooku 24/7 a sledovat ho i v autě, tohle je určitě užitečná věcička. Připevníte si telefon na sklo jako navigaci a občas můžete mrknout na displej, co vám přišlo za upozornění. Ale pozor! Vždy věnujte pozornost primárně řízení! Domníváme se však, že mít mobil v držáku je pořád ještě lepší varianta než ho mít celou dobu v ruce.

Sportovní obal na běhání

Pokud chodíte běhat nebo na kolečkové brusle a bez Facebooku se neobejdete ani tam, mohly by se vám líbit obaly na mobil přímo uzpůsobené ke sportování. Mobil strčíte do sportovního pouzdra, to si připevníte na ruku a při vydýchávání snadno zkontrolujete novinky na Facebooku.

Sluchátka

Nezbytnost, když si občas chcete pustit nějaké to facebookové video. Není nutné mít k mobilu sluchátka za dva tisíce, postačí obyčejná špuntová za pár stovek.

Pořádný obal

Jakmile se stanete závislými na Facebooku, dost často to dopadá tak, že nedáte mobil z ruky. A jak ho takhle nosíte pořád s sebou, jednoho dne se stane, že vám z té ruky vypadne. Stane se to ve vteřině, ale obvykle to bývá škoda v řádech tisíců. Někdy mobil úplně přestane fungovat, někdy jen praskne sklo. Občas se třeba jen poškrábe, ale nemůžete spoléhat na štěstí. Jestli jste zvyklí s sebou mobil tahat opravdu všude, měli byste zvážit pořízení pořádného pouzdra na mobil. Je to záležitost pár stovek korun a ušetří vám tisíce.

Kromě toho krytem snadno vyjádříte své preference. V dnešní době se kryty na mobil dělají v mnoha různých provedeních a s rozmanitými obrázky. Najevo tak snadno dáte i svou závislost na Facebooku. No podívejte se, co všechno se dá sehnat.

facebook-cases

A jak jste na tom vy? Máte svůj telefon vybavený? Jestli potřebujete něco dokoupit, doporučujeme navštívit e-shop JHMobil.cz specializovaný na veškeré mobilní příslušenství značek Apple, Blackberry, HTC, Huawei, LG, Nokia, Sony, SonyEricsson a Samsung. V sortimentu mají přes 7 000 produktů, ceny nejsou vůbec k zahození. Všem facebookovým maniakům můžeme nákup tady jen doporučit.

Publikováno: Sobota, 23 Duben, 2016 autorem Facemag.cz