Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jak si postavit dokonalý životopis? Začněte u velké firmy

Pokud víte, co chcete, svůj dreamjob si najdete vždycky. Věřte nám, ve světě internetu existují miliony příležitostí, ale je jen na vás, kterou z nich si vyberete. Pokud se teprve po škole rozhlížíte, kam dál, doporučujeme začít na vyšších příčkách – u nějaké nadnárodní společnosti, která na trhu působí již nějakou pěknou řádku let. Jen tak získáte zkušenosti a dost dobrou praxi!

Zatímco v minulosti se hodně dbalo na školy a vzdělání, nyní je to úplně jinak. Když budete před svým budoucím zaměstnavatelem mávat diplomem, žádným způsobem ho neoslníte. Když však odprezentujete, kde všude jste pracoval a jaké pozice zastupoval, budete mít jednoduše otevřené dveře. Praxe a zkušenosti se totiž cení více než nějaký vysokoškolský diplom, maturita či výuční list.

Začněte už nyní pracovat na svém úspěchu

Začněte už nyní pracovat na svém úspěchu

Nejprve si zvolte společnost s velkým jménem

Jak jsme již na začátku zmiňovali, je důležité začít u firmy, která již v dané oblasti funguje pár let a její jméno zná každý druhý. Zkusme se podívat na takový Amazon – největší celosvětový obchod se vším, který denně vydělá takové jmění, o kterém by se vám nikdy ani nesnilo. Tohle by mohl být právě váš dobrý začátek za cílem úspěchu. Podívejte se na nabídky práce v Amazonu, následně stačí jen úspěšně projít přijímacím pohovorem a máte hotovo!

Cesta k vlastnímu byznysu

Na pozicích v již zmíněném Amazonu se totiž setkáte s řadou věcí, které se vám budou v budoucnu hodit. Ať už jsou to znalosti obchodu a marketingu. Všechny tyto věci se dají náležitě ocenit a využít v praxi při budování vlastního byznysu. Stačí jen chtít, chodit do práce rád a považovat ji za příležitost (ne za povinnost).

Důležitý je i prozákaznický přístup, ten získáte třeba v O2

Kromě toho můžeme zmínit i jiné zaměstnavatele, kteří si na pomyslném žebříčku popularity stojí velice dobře. Takovým top zaměstnavatelem je kupříkladu i společnost O2, poskytovatel mobilních služeb globálního rozměru. Zkuste práci pro O2. Zde se naučíte něco více z oblasti komunikace se zákazníkem, které je u poskytovatele mobilních služeb víc než dost. Prozákaznický přístup a milé vystupování si nezískáte tím, že budete umývat záchody v supermarketu.

Kde můžete získat prozákaznický přístup?

Kde můžete získat prozákaznický přístup?

Týmový hráč pro DHL 

Do třetice všeho dobrého se podíváme na pracovní pozice v DHL. Tady už se opět bavíme o společnosti, s kterou snad každý přišel jednou do styku. Jeden z nejrozsáhlejších dopravních přepravců také někde potřebuje nabírat nové pracovníky do managmentu, kteří budou řídit provoz. Zatímco u těch předešlých zaměstnavatelů jsem zmiňoval například zkušenosti z IT oboru, prozákaznický přístup atp., tak tady zmíním obrovskou výhodu – naučíte se efektivně vést lidi. DHL je možná kurýrní služba, ale je tam důležitá nějaká schopnost týmového vedení. Pokud chcete udělat díru do světa, zkuste začít právě tam.

Práce u DHL

Práce u DHL

Zdroj: Manpower.cz

Publikováno: Neděle, 13 Září, 2015 autorem Facemag.cz