Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jak na nejlepší úvodní fotku na vaší stránce?

Úvodní fotka je jedním z nejvýraznějších prvků na vaší facebookové stránce. Při jejím kvalitním provedení může vašemu podniku či značce udělat neocenitelné služby a její využití je extrémně pestré – od vytváření stylové image stránky až po médium pro zveřejnění nejnovějších akcí a slev.

Když na vaši stránku zavítají noví fanoušci, jednou z prvních věcí, kterou uvidí, je právě úvodní fotka. Podle toho, jaký na ně udělá právě tenhle obrázek dojem, se pak často rozhodnou, jestli vám milostivě udělí svůj palec nahoru nebo ne. Už proto byste své úvodní fotce měli věnovat velkou pozornost.

Shortstack, tvůrce aplikací pro Facebook, se tématem úvodní fotky na Facebooku poměrně důkladně zabývá a ve finále nabízí některé zajímavé a užitečné tipy, jak na to:

  • Úvodní fotku obměňujte – ideálně jednou za měsíc.
  • Když nahráváte svou úvodní fotku, nezapomeňte ji doplnit popisem. Ten může (a měl by) obsahovat cenné odkazy a call-to-action.
  • Nebojte se použít šipky a jiné grafické prvky, abyste přilákali pohled fanouška k tlačítku To se mi líbí pod fotkou.
  • Slaďte svou úvodní fotku s profilovou fotkou vaší stránky.
  • Pokud jste to zatím neudělali, vyzkoušejte různé bezplatné služby pro vylepšení vašich fotografií, jako je třeba PicMonkey.

Chcete využít výše sepsané tipy ihned v praxi? Zde máte praktický přehled rozměrů stránky na Facebooku:

Tipy pro nejlepší úvodní fotku na Facebooku a rozměry elementů na Facebook stránce

Shortstack nabízí přehled přesných rozměrů jednotlivých elementů na stránce. Díky tomuto schémátku můžete docílit naprosto perfektního vzhledu vaší stránky.

Zdroj: Allfacebook.com

Publikováno: Sobota, 11 Leden, 2014 autorem Facemag.cz