Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jak Facebook plní sny

Nedávno jsme vám popisovali na případu Mohelnického plesu, jak Facebook zasahuje do našich životů. Dnes vám ukážeme, jak může Facebook přispět i ke splnění vytouženého snu.

Po Facebooku už nějakou chvíli koluje velmi zajímavá skupina šestnáctileté Terezky s názvem: NECHCETE ZMĚNIT JEDNÉ PRŮMĚRNÉ HOLCE ŽIVOT?.

O co konkrétně jde? Možná jste se už na internetu setkali s nejrůznějším spamem typu „klikni mi na fotku, abych vyhrála nad konkurentkou“. I když tady jde o stejný princip, rozhodně nejde o sobotní zábavu. Autorka skupiny se totiž snaží splnit si svůj sen o nafocení kampaně pro značku Benetton v New Yorku.

„Ta průměrná holka jsem já. Nikdy jsem nedokázala nic užitečného a nikdo mě nezná. A strašlivě mi nejde matika. Ale světe div se, i já mám svůj velký sen – tajné přání, které mi dodává optimismus i ve chvílích, kdy jde všechno ostatní do háje.
A jednoho krásného dne jsem zjistila, že existuje způsob, jakým si svůj sen splnit naprosto dokonale a do posledního detailu. Jenže, aby to nebylo tak jednoduché, je k tomu potřeba velká, přímo obrovská podpora okolí. A nejen kamarádů. Tohle je prostě velká akce a já se rozhodla vykašlat se na všechny své předsudky a strach a poprosit o pomoc VÁS.Nikdy jsme se neviděli a pravděpodobně se ani nikdy nesetkáme, ale o to větší to bude experiment. Já bych totiž ráda zjistila, kolik se mezi osazenstvem facebooku najde lidí, kteří jsou ochotni zapojit se do plnění snu někoho jiného. A to vše jen pro dobrý pocit a mou nekonečnou vděčnost, kterou vám opravdu mohu slíbit a věnovat.

Tááákžé…věci se mají takhle: Já jsem nějaká Tereza a přihlásila jsem se do soutěže „IT’S YOUR TIME“ o nafocení kampaně pro značku Benetton v New Yorku. Udělala jsem si na soutěžních stránkách profil a teď nutně potřebuji hlasy lidí, které něčím zaujmu. Jenže kde je mám sehnat, když mě nikdo nezná? Soutěž končí 16. března a pokud mám mít naději na definitivní výhru, musím se vejít do skupiny 100 lidí s největším počtem hlasů. Nyní má slečna, která vede, kolem 5000 hlasů. ….. A otázka je tedy jednoduchá.

Pomůžete mi dosáhnout podobného čísla?“

Přečíst celé

Díky kombinaci její upřímnosti, netradičního nápadu a především velké vůle, se zcela nezjištně do pomoci splnění jejího snu zapojilo tisíce lidí. Budete mezi nimi?

Nezapomeňte sdílet článek ;)

Publikováno: Sobota, 6 Březen, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře