Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Jak (a proč) vytvářet seznam „Omezeno“ na Facebooku

Jistě už se vám stalo, že jste na Facebooku zkrátka museli akceptovat žádost o přátelství od někoho, s kým ovšem tak úplně nechcete sdílet detaily každodenního života, ať už to je vaše máma, šéf nebo trochu divný známý.

Na Facebooku existuje pro tuto situaci chytrá vychytávka – můžete své přátele přesunout do seznamu Omezeno (Restricted). Tito lidé pak budou moci vidět pouze některé vaše příspěvky.

Jak na to?

Běžte na profil osoby, kterou chcete přidat do tohoto seznamu, a v pravém dolním rohu jeho úvodní fotky klikněte na tlačítko „Přátelé“. Objeví se panel možností, na němž zvolíte „Přidat do jiného seznamu…“

Facebook umožňuje vytvořit seznam přátel Omezeno

Jak vytvořit seznam Omezeno – Krok 1

Objeví se vám seznam skupin, kam lze uživatele přidat, najdete možnost Omezeno (bývá až na posledním místě seznamu) a odkliknete. Hotovo.

Facebook nabízí způsob, jak vytvořit seznam přátel Omezeno - Restricted

Jak vytvořit seznam Omezeno – Krok 2

Když teď budete chtít zveřejnit status na Facebooku, rozhodněte se, za tento příspěvek bude veřejný či ne. Pokud bude veřejný, uvidí jej i lidé ze seznamu Omezeno. Pokud pro svůj příspěvek zvolíte možnost, že jej uvidí pouze vaši přátelé, lidé z tohoto seznamu příspěvek nespatří.

Využijete tento nástroj Facebooku? Zdá se vám užitečný nebo ne?

Zdroj: http://mashable.com/2013/06/20/facebook-restricted-list/

Publikováno: Pátek, 21 Červen, 2013 autorem Facemag.cz