Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Znáte dva hlavní typy nebankovních půjček?

Pokud se řekne nebankovní půjčka, mnoho lidí celkem přesně ví, co si pod tím má představit. Ne všechny půjčky jsou však stejné, a tak se tento trh poměrně jasně specifikoval. Mezi velmi oblíbený segment patří takzvané mikropůjčky. Mezi ty patří třeba půjčka od ACEMA Credit, která je koncipována za jasným účelem, a to umožnit téměř každému získat snadno částku v řádech několika tisíc korun. Celá žádost i proces probíhá velmi rychle, a to v řádu několika desítek minut, kdy se dané finance připíší na účet. Tato možnost je tak ideální v případech, kdy vám aktuálně schází menší obnos peněz, který nutně potřebujete. Specifikací této půjčky je také to, že se nesplácí, ale je nutné ji vrátit naráz, a to půjčený obnos včetně úroků.

Nejenom pár tisíc, ale i větší částky

Samozřejmě podobné půjčky nejsou ty jediné, které na trhu existují. Pokud pomineme ty spotřebitelské, které se pohybují v hodnotách okolo několika desítek korun, existují i půjčky na konkrétní účel. Ukázkovým příkladem je třeba půjčka na bydlení, která má oproti běžným spotřebitelským úvěrům jasně dané podmínky, kdy lze peníze využít pouze v souvislosti s nemovitostí. Na druhou stranu je díky tomu docíleno mnohem výhodnějších podmínek, především ve formě možnosti vyšších částek, nižšího úroku a delší doby splácení.

Jedniček na trhu je několik

Samozřejmě na nebankovním trhu existují společnosti dobré a špatné. Většinou se poznají svými referencemi, svou nabídkou a také svým přístupem, či tradicí. V tomto ohledu je ideálním příkladem společnost Provident, a její hotovostní půjčka. Její výhody jsou zřejmé, a to možnost využít peníze na cokoliv, rychlé vyřízení, peníze na ruku a samozřejmě žádné skryté poplatky. K tomu lze přidat poměrně snadné podmínky, které splní víceméně každý zaměstnaný žadatel, a každému je jasné, proč je tato společnost každoročně jedničkou ve svém oboru.

Publikováno: Pondělí, 20 Leden, 2014 autorem Facemag.cz