Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Zjistěte, kde se vám bude nejlépe bydlet

Plánujete si zařizovat nové bydlení, kupovat nový dům nebo máte chuť všechno hodit za hlavu, odstěhovat se na druhou stranu republiky a tam začít od znova a lépe? Jenže jak si v takovém případě vybrat, kde se usídlit?

Místo svého bydliště už máte prozkoumané a dobře víte, že je tam každou noc slyšet projíždějící vlak, sousedi odnaproti jsou občas děsně hluční, v domě na kraji ulice se docela často pořádají mejdany a každý podzim vám padá před dveře listí z naproti stojící břízy. Jenže jak máte tohle vědět o lokalitě, kam se chcete stěhovat?

Nemůžete. A právě z toho důvodu vznikl portál VímKdeBydlím.cz. Tam se můžete dozvědět, co potřebujete, od lidí, kteří danou lokalitu moc dobře znají. Buď tam přímo bydlí, nebo tam vyrůstali.

pavovska

Na VímKdeBydlím si můžete prohlédnout mapu České republiky nebo zadat konkrétní ulici, která vás zajímá, a přečíst si, co o ní lidé píšou. Jsou to praktické zkušenosti. Informují vás o tom, jací v dané lokalitě bydlí sousedé, zda je v blízkosti škola pro děti, dostatek vyžití, cukrárna či městský park. Protože jsou recenze upřímné, najdete ale i kritiku. Dozvíte se, že v některých městech není žádné kulturní vyžití či nákupní centrum nebo jsou všude odpadky a kabelku vám ukradnou klidně ve tři odpoledne v centru. Velice snadno pak poznáte, že tam se stěhovat opravdu nevyplatí.

Mrkněte na ty nej a přispějte svým hodnocením

Na webu jsou navíc i celkové statistiky nejlepších, nejhorších a nejkomentovanějších ulic v ČR (portál ale funguje i pro Slovensko). Pokud hodně dbáte na to, abyste žili v hezkém prostředí, proč se neorientovat podle hodnocení ostatních a nezačít shánět bydlení v nejlépe hodnocené ulici?

A mimochodem když už budete v tom pátrání po nejlepších a nejhorších místech k bydlení, zkuste přidat i vlastní recenzi. Každý z nás někde žije a vyrůstal. Recenzí pomůžete ostatním a třeba si i ulevíte, když upozorníte na všechny problémy, které vám leží na srdci.

Publikováno: Pátek, 20 Únor, 2015 autorem Facemag.cz