Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Založení firmy na míru

Začátky podnikání jsou spojené s hromadou starostí. Pokud je chcete všechny zvládnout sami, čeká vás nejen spousta studování a čtení, jak co funguje a jak se co musí dělat, ale bude vás to stát taky spoustu času a peníze. Alternativou je přenechat tyhle nudné starosti na začátku někomu jinému a vrhnout se rovnou do podnikání. Je to možné.

To o čem tu mluvíme, jsou ready made společnosti. Jedná se o připravené společnosti, které jen čekají na to, až si je někdo koupí a začne je používat. Firmy jako Companies.cz se prodejem ready made společností zabývají, mají jich připravených desítky.

Jaké to má výhody?

Tou nejdůležitější je rychlost. Zatímco založení s.r.o. lastními silami by vám trvalo minimálně deset až jedenáct pracovních dnů, když využijete prodej ready made společností, své s.r.o. máte připravené během jediného dne. Není třeba kvůli tomu ani nikam jezdit, vše se dá zařídit online.

Mezi další nesporné výhody patří stáří firmy. Ready made firmy jsou založené už delší dobu, což přece jen působí důvěryhodněji. Líbí se to nejen potenciálním investorům a zákazníkům, ale také bankám. Mnohé nechtějí poskytovat úvěry čerstvým firmám.

Náklady na ready made firmu přitom nejsou o moc větší. Rozdíl oproti založení na vlastní pěst jsou asi dva tisíce korun. Za tu rychlost a bezstarostnost to určitě stojí.

Pozor! Nekupujte si ready made firmy od podezřelých společností. Mohlo by se totiž stát, že vám prodají firmu s historií a dluhy.

A když si nevyberete?

Myslí se i na ty, kteří chtějí založit s.r.o. na míru. Je to podobné jako ready made s.r.o., ale vše bude založeno podle vašich představ. Založení s.r.o. za 1 den na míru je sice o něco dražší, ale je dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí mít vše podle sebe. Cena je pochopitelně o něco vyšší, nejvyššími položkami jsou tam však věci, kterým se nevyhnete (například kolky pro zápis do obchodního rejstříku).

Podnikání je ze začátku samo o sobě náročné, proč si ho neulehčit? A hlavně není třeba na nic čekat.

Publikováno: Úterý, 8 Březen, 2016 autorem Facemag.cz