Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Vyrazte na jih, za krásami Itálie

Také milujete nádherné pláže, příjemné počasí, průzračně čisté moře, nebo vynikající kuchyni a přátelské obyvatele? To vše můžete zažít, a to pokud vyrazíte na dovolenou do jedné z nejoblíbenějších zemí, kterou je Itálie. Právě tato země totiž láká v posledních letech stále více turistů, a to díky své dostupnosti. Dovolená v Itálii tak bude nezapomenutelným obdobím vašeho života, a to ať už zvolíte jakékoliv oblíbené oblasti. Oblíbený je jak sever, a okolí města Caorle, tak vyhledávaná oblast Bibione, nebo nádherná palmová riviera, které dominuje Alba Adriatica, a řada dalších měst.

Bohatá historie a monumentální stavby

Na své si však přijdou i milovníci nádherných památek. Je to právě hlavní město, a to Řím, které láká turisty z celého světa. Toto historicky významné město tak nabídne řadu impozantních historických budov, kterým však dominuje jedna jediná stavba, a to Koloseum. Právě zde se odehrávaly oblíbené zápasy gladiátorů, které byly určeny jako zábava pro široké masy obyvatel. Není to však jediné město, jelikož za další dominantou lze vyrazit na sever, a to do města Benátky. Ty oslní systémem zajímavých vodních kanálů, po který se můžete plavit po typických gondolách.

Oblíbené ostrovy či ráje gurmánů

Stejně tak zajímavá je ale také Florencie, šiká věž v Pise, nebo oblíbená lokalita známá jako Toskánsko, které je rájem dokonalých gurmánských zážitků. Turistickým ruchem však plývají také tři nejznámější ostrovy, a to Sicílie, Sardinie a Elba. Právě poslední jmenovaný je znám především milovníkům historie, a to z období napoleonských válek. A právě díky obrovské rozmanitosti uspokojí zájezdy do Itálie i velmi náročného klienta, a jeho potřeby a požadavky. A je jedno, zda rád odpočívá na pláži, nebo je spíše milovníkem aktivní dovolené.

Publikováno: Pátek, 17 Leden, 2014 autorem Facemag.cz