Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Výhody pytlovaného uhlí

Topíte doma uhlím? Nejste sami. Stejně jako vy ho používá pro získávání tepla spousta jiných domácností po celém světě. Ale uhlí nám nedává jen teplo. Asi 40 procent veškeré elektřiny na světě se vyrobí z uhlí.

Když se uhlí používá pro výrobu elektřiny v tepelné elektrárně, je to jednoduché. Tam se pravděpodobně opravdu nevyplatí nakupovat tuto surovinu po pytlíkách, měří ji tam spíš na tuny, vozí nákladními auty.

Ale co doma? Jestliže topíte uhlím, stále to u vás funguje tak, že si jednou za rok nebo za dva necháte přivést celou fůru uhlí, kterou musíte pracně složit do sklepa? Tak s tím je teď konec. Představíme vám něco, co je na západ od našich hranic populární už docela dlouho, jen u nás se o tom příliš neví.

Slyšeli jste někdy o tom, že si můžete kupovat balené uhlí? Ne? Tak si pojďme vysvětlit, proč je to z mnoha hledisek jednodušší.

Jistota množství

Uhlí je napytlováno nejčastěji po 25 kg. Klidně si namátkově můžete vybrat pytel a převážit si ho. Celkové množství se vám ale bude kontrolovat daleko lépe, než když vám přivezou sypané uhlí. To prostě neodhadnete, zda vás ošidili či nikoliv.

Snadná manipulace

Dospělý muž pytel o váze 25 kg unese. Navíc nemusíte nic skládat do sklepa, nemáte nikde nepořádek a uhelný prach. Jen narovnané pytle, ve kterých se mimochodem uhlí nic nestane.

V pytlované podobě samozřejmě najdete jak hnědé tak černé uhlí prvotřídní kvality. Můžete si vybrat pro automatické kotle, klasická kamna, bílinské uhlí, kovářské černé uhlí, ledvické uhlí. Výběr zůstává zachován stejně jako u sypaného paliva. Jen přibývají výhody. V sousedním Německu je pytlované uhlí dokonce populárnější než sypané.

Pokud zvolíte nějakou kvalitní firmu, která vám balené uhlí dodá, máte vyhráno. Například společnost Optimtop vám ho na jakékoliv místo po celé České republice doveze úplně zdarma.

Publikováno: Sobota, 3 Leden, 2015 autorem Facemag.cz