Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Vše co řeknete, může být odposloucháváno

Osobní údaje a důvěrné firemní nebo osobní informace dnes mohou být cílem mnoha lidí, kteří neváhají k jejich získání udělat téměř cokoliv. Tím nejčastějším je samozřejmě odposlouchávání dané osoby nebo osob. Pokud i vy s tajnými informacemi pracujete, a chcete zamezit jejich vyzrazení, měli byste se na oblast odposlechů, tedy aktivnímu boji proti nim aktivně zaměřit. Ideální cesto je tedy vyhledání odposlechu, který může být díky mnoha moderním technologiím umístěn skutečně důmyslně, a tak byste na něho bez vhodných detektorů nepřišli.

Dané detektory samozřejmě pracují na mnoha různých principech, a s tím souvisí i celá řada různých typů. Zatímco některé jsou určeny pouze k detekci kamer, jiné jsou určeny pro vyhledání nízkofrekvenčních odposlechů, nebo různých bezdrátových zařízení. Samozřejmě některé jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Samozřejmě existují i sady pro profesionály. Takové osoby si můžete objednat a využít jejich zkušeností v oboru. Oni sami tak vyhledají případné odposlechy jak ve vašem domě nebo bytě, tak ve vaší kanceláři, nebo třeba v autě.

Samozřejmě vyhledávání je určitě velmi účinnou a dobrou metodou, jak se proti odposlouchávání bránit. S ní však souvisí ještě jednat, taktéž neméně účinná. Při té totiž přijde vhod rušička proti odposlechu, která sice nedokáže daný odposlech najít, ale přenášený signál dokáže velmi efektivně rušit, a ten se nedostane k příjemci daného signálu. Tak dbejte na své soukromí a tuto oblast rozhodně nepodceňujte, jelikož případné vyzrazení citlivých dat by mohlo mít nedozírné následky nejenom pro vaši osobu, ale samozřejmě i pro vaši firmu. Ať už se do vyhledávání odposlechů pustíte sami, nebo se svěříte do rukou odborníků, rozhodně v boji proti tomuto velmi častému nešvaru uděláte tu správnou věc a dáte tak najevo, že vy se odposlouchávat nenecháte.

Publikováno: Pátek, 22 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz