Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Víte, na jakém enginu jedou současné online hry?

Zahrát si dnes jakoukoliv hlinovku je mnohem snadnější, než tomu bylo kdy dříve. A to hlavně proto, že výběr je mnohokrát větší, než tomu kdy bylo. Důvodů k tomu je samozřejmě hned několik. Jedním z nich je ten, že zájem o online hry neustále stoupá, a to hlavně z důvodu, že lidem poslouží jako perfektní odreagování. Nemusí se trápit se složitým nastavováním či instalacemi. Zkrátka zapnou a hrají. Navíc i ovládání téměř každé online hry je maximálně jednoduché. A to jsou kroky, které nutí vývojáře a programátory k tvorbě dalších a dalších.

A právě v jejich cestě za tvorbou něčeho nového je doslova podporují nové enginy a platformy, které vývoj her umožní. I ty jsou dnes dostupnější, než tomu bylo kdy dříve. A pokud bychom měli zmínit jedno prostředí, které patří mezi nejvyužívanější, potom je to zcela jistě Unity3D. Právě v něm je totiž velké množství her tvořeno. A nezáleží na tom, zda se jedná o hry logické, o střílečky, o závodní hry, nebo spíše odpočinkové záležitosti. Na tomto enginu jde totiž postavit doslova jakékoliv hra – a co více, lze ji vytvořit i pro různé platformy, jako třeba herní konzole či operační systémy mobilních telefonů.

Vraťme se ale zpět na počítače a notebooky, a do jejích prohlížečů. Právě v těch jsou totiž hrány ať už tuzemské, tak i zahraniční online hry nejčastěji. A díky nabídce si jistě mnoho lidí vybere. A kdo je skutečným nadšencem, ten si může i samotné prostředí, tedy samotný engine Unity3D stáhnout a nainstalovat, a využít ho k tvorbám her vlastních. Samozřejmě že jsou zde funkce pro skutečně pokročilé programátory, ale začátečník se jim může vyhnout a využívat tak jednodušší a velmi intuitivní prostředí, která dá možnost seberealizace. A co je tou nejvíce potěšující zprávou je zcela jistě to, že Unity3D je v některých verzích distribuováno zcela zdarma.

Tak neváhejte a i vy se vrhněte do světa online her. Ať už jste nadšeným hráčem jakéhokoliv žánru nebo nadšeným amatérským či profesionálním tvůrcem, vždy máte jedno společné, a to je právě Unity3D, tedy engine dané hry.

Publikováno: Středa, 18 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz