Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Vaříme s vínem

Máte doma láhev vína, kterou jste kdysi koupili, protože byla levná, a nevíte co s ní? Poradíme vám. Zkuste ji upotřebit v kuchyni. Speciální archivní víno na nedělní oběd asi neobětujete, ale existují i vína, která lze klidně na vaření použít. Ani vás to finančně nezruinuje.

Při vaření může skvěle posloužit třeba Medvědí krev. Tohle bulharské víno určitě moc dobře znáte. Zřejmě jste ale netušili, že třeba společnost PeMaP nabízí i jeho speciální varianty. Medvědí krev excklusive, Růžový medvěd a Medvěd bílý. Všechny za naprosto přijatelnou cenu. A to se vyplatí i do kuchyně.

medved

Rodinka medvědů se rozšířila

Jak vybrat víno na vaření?

Přečtěte si recept

To je výchozí bod. I když to může znít obyčejně, položka „suché bílé víno“ nebo „šálek vína“ vám toho ve skutečnosti řekne docela dost. Suché bílé víno vám řekne, že máte koupit bílé víno, které není sladké. Podle šálku vína zase víte, že vám bude stačit jedna láhev.

Ujistěte se, že víte, co budete vařit

V některých pokrmech patří víno mezi dominantní přísady. Tam je výběr docela důležitý. Pak jsou ale recepty, kam se té dobré tekutiny přilívá jen trošku. A tehdy si vystačíte klidně i se zbytkem již otevřené láhve.

Jaké víno je na vaření

Nebojte se. V obchodě počítají s tím, že většina lidí to přesně neví. Vína na vaření bývají označená, že se na vaření hodí. Některá vína určená přímo na vaření mohou být legálně v obchodu s potravinami, protože obsahují málo nebo žádný alkohol. Je v nich i sůl a další dochucovací prvky.

Vařte jen s tím, co by vám nevadilo pít

Tím není myšleno, že máte koupit to nejdražší víno. Jde spíš o to, abyste vařili s něčím, co se dá vypít, aniž byste to museli vyplivnout.

Suché vs sladké

Odpověď na tohle dilema je jednoduchá. Pokud vaříte pikantní jídlo, kupte suché víno. A mimochodem, když je víno ovocné, neznamená to, že bude automaticky sladké.

Zkuste to! Uvidíte, že víno je v kuchyni skvělým pomocníkem.

Publikováno: Úterý, 13 Leden, 2015 autorem Facemag.cz