Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Studuj multimédia

Multimediální tvorba je v dnešní době stále populárnějším pojmem. Je to tím, že video, fotografie, design, webdesign a spousta dalších odvětví, která se pod tímto obecným názvem skrývají, se promítají do všech našich činností. Dalo by se říct, že odborník přes multimédia je potřebný naprosto v každé firmě. Každá firma přece potřebuje zajišťovat webové stránky, promo na sociálních sítích, marketingové kampaně, mít svůj grafický design a tak dále. A tohle všechno budete ovládat, pokud půjdete studovat multimédiální technologie na Střední školu cestovního ruchu ARCUS.

Co se na škole naučíš?

Protože multimédia zahrnují široký okruh dovedností, bude to trocha od každého. Na škole se učí dva cizí jazyky, digitální fotografie, tvorbu a správu webu, dějiny výtvarné kultury, AutoCAD, prostorovou tvorbu, písmo, marketing, management a tak dále. Na všechny odborné předměty klidně mrkni přímo na webu pražské školy Arcus.

Během studia si navíc získané poznatky z těchto předmětů žáci upevňují v praxi. Podílí se totiž na tvorbě a zajištění fungování skutečné registrované cestovní kanceláře Arcus. Tvoří pro ni katalogy, reklamní videa a webové stránky. Vyzkouší si rovněž model toho, jak to funguje v běžné firmě. Někdo je vedoucí, někdo zaměstnanec.

Budeš se podílet třeba na tvorbě takových projektů:

Teorie je tady dokonale skloubena s praxí. A to i co se týče vyučujících. Na škole se nenachází jen interní učitelé, ale rovněž externí odborníci, kteří přichází přímo z praxe a z vysokých škol.

Bude těžké se tam dostat?

Do prvního ročníku se bude přijímat dvacet žáků. Je to moc nebo málo? Určitě dost na to, aby ses na školu dostal a dost na to, aby měli učitelé čas se ti individuálně věnovat.

Přijímacích zkoušek se vůbec není potřeba bát. Body získáš za známky ze základní školy a talentovou zkoušku. Ta se bude skládat z práce na PC a tématické kresby. Zúročíš taky úspěchy z olympiád či studium na základní škole se specializací na výpočetní techniku, cizí jazyky nebo výtvarné předměty. Za to všechno můžeš získat body.

Chceš studovat perspektivní obor, po kterém je poptávka? Tak neváhej a mrkni na Střední školu cestovního ruchu ARCUS. Už se tam na tebe těší. A mimochodem každý student dostane zdarma iPad a ve školném je zahrnuta i cena učebnic a sešitů, takže kromě školného tě čekají minimální další výdaje.

Publikováno: Pondělí, 19 Leden, 2015 autorem Facemag.cz