Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Proč všichni tak zbožňují sedací vaky?

Kdo by to byl řekl, že za sebou sedací vaky mají takový kus cesty. Úplně poprvé spatřily světlo světa v roce 1960. V angličtině se jim říká „bean bag“, protože byly původně naplněny fazolemi (anglicky fazole je „bean“), pak se začal používat polystyren a dnes se někdy využívá i polyuretan.

Jak vypadají běžné sedací vaky, si jistě dokážete dobře představit. Mohou mít tvar fotbalového míče, pohodlného křesílka nebo jen velkého polštáře. Všechny kvalitní sedací pytle mají otvor na plnění, takže je možné si polystyrenové kuličky doplňovat podle potřeby. Čas od času totiž náplň slehne a pytel přestane být pohodlný. Kromě toho někomu vyhovuje víc výplně a tím pádem pevnější opora těla.

dona-shop

Kde všude se dají použít?

Kdekoliv v interiéru. Hodí se zejména k televizi, avšak počítejte s tím, že se o pytel rodina nejspíš popere. Nikdo už nebude chtít ležet na sedačce. Užitečné jsou také v pokoji či v ložnici, když si chcete číst knížku. Na umístění ovšem vůbec nezáleží. Vždyť se dají bez problémů přenášet.

Zajímavost: Sedací pytle se dají využít i venku. V létě není problém si je přenést na terasu či balkon. Vyrábí se dokonce varianty přímo pro venkovní využití, ty jsou pak z odolnějšího povrchového materiálu.

Připadají vám drahé?

Ceny se samozřejmě liší podle velikosti i provedení, většinou se pohybují kolem tisíce korun. Pokud sháníte pouze podnožník, bude vás stát kolem tří stovek. Musíte si ovšem uvědomit, že sedací pytle jsou vlastně nábytek a v porovnání s tradičním nábytkem jsou přece mnohem levnější. A také pohodlnější!

Náplň se přizpůsobí vašemu tělu, takže se vám každopádně bude sedět i ležet pohodlně. A to je přesně ten důvod, proč byste si domů měli pořídit minimálně dva pytle, abyste se s rodinou nemuseli hádat. Mohl by to být také výborný dárek k Vánocům – ať už do pokojíčku, nebo do obýváku jako dárek pro celou rodinu. Zkuste se poohlédnout v e-shopu Dona-shop.cz.

Publikováno: Pondělí, 28 Listopad, 2016 autorem Facemag.cz