Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Proč se vám vyplatí americká hypotéka

Topíte se v půjčkách a nevíte, kterou dříve splácet? Nebo si potřebujete půjčit, ale bojíte se, že vám nikdo nepůjčí, protože patříte mezi tzv. problémové zákazníky? Pokud se domníváte, že takové problémy nemají řešení, zřejmě jste ještě neslyšeli o americké hypotéce.

Co je na ní tak unikátního?

Americká hypotéka je hypoteční úvěr, který nemá určený, na co jej musíte použít, má výhodný úrok a je dostupný téměř komukoliv. Úrok je minimální, protože ručíte nemovitostí. Poskytovatele tím ujistíte, že od vás něco dostane, když nebudete splácet, a tak vám dá půjčku výhodněji. Vy se ale vůbec nemusíte bát, že byste přišli o svůj dům. Americkou hypotéku totiž budete zvládat splácet. Její splátky se dají rozložit až do dvaceti let.

Úroky jsou výhodnější

Máte tušení, v jakých číslech se pohybují úroky u průměrných spotřebitelských půjček? Bývá to kolem 15 % a spíše nad tuto hodnotu. Americká hypotéka vám naproti tomu nabídne úrokovou sazbu pod deset procent. U bankovních společností to bývá od 8 %, u nebankovních poskytovatelů (např. ACEMA Credit) již od 6,4 %.

Půjčka na cokoliv

Je jedno, jestli jedete na dovolenou nebo si chcete vybavit domácnost. Nikdo se vás nebude ptát, co s penězi plánujete udělat. Můžete si půjčit od 100 000 Kč do 5 000 000 Kč a splácet až dvacet let. Ručíte přitom jakoukoliv nemovitostí (bytem, rodinným domem, chatou, obchodním prostorem, kanceláří nebo pozemkem). Když nebudete moci splácet, nepřijdete hned o svou nemovitost. Když dáte včas vědět společnosti, navrhne vám nový splátkový kalendář.

Ani pokud je už na dům uvalená exekuce, není problém. Úvěroví specialisté vám se vším pomohou, společnost exekuci vyplatí a vy budete moci zase v klidu usínat.

Půjčka pro kohokoliv

Americká hypotéka se řadí mezi půjčky pro problémové klienty. Je vhodná pro maminky na mateřské dovolené, nezaměstnané lidi a dokonce takové, kteří mají záznam v registru, takže jim bankovní společnosti nechtějí půjčit. U nebankovních společností není problém. Jsou postavené na tom, že věří vašemu splácení. Není pro ně důležité, jaké máte příjmy, kdo jste nebo kolik půjček už splácíte. Chovají se k vám férově, a proto takové chování očekávají i od vás.

Ke schválení půjčky vám stačí občanský průkaz a nějaký druhý doklad totožnosti, nemovitost (nebo ručitel s nemovitostí), výpis z katastru nemovitostí, a doklad o tom, že jste vlastníkem nemovitosti (kupní smlouva, kolaudační rozhodnutí, …).

Spojte si půjčky do jedné

Pokud splácíte několik půjček, bude pro vás americká hypotéka výhodná ještě z jednoho důvodu. V jejím rámci jde zařídit také konsolidace půjček. Vezmou se všechny půjčky, spojí do jedné a jejich splatnost se prodlouží, takže ve výsledku budete splácet ještě méně. Zároveň budete splácet jen jednu půjčku, takže se nebudete muset starat o to, kolik jste jich už zaplatili a co vám ještě zbývá. Samozřejmostí je výhodnější úrok.

Publikováno: Pondělí, 27 Duben, 2015 autorem Facemag.cz