Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Proč je sauna dobrá pro váš organismus

Čistí vaši kůži, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolesti svalů. To jsou jen tři důvody, proč se vyplatí občas si zajít odpočinout do sauny. Nebo si rovnou jednu koupit domů. Pak byste totiž mohli relaxovat pravidelně a dopřát svému tělu to, co potřebuje.

Finové už před mnoha lety zjistili, že poléváním zahřátých kamenů v malém uzavřeném prostoru vodou vytvoří velmi horké a suché teplo. Tahle finská sauna byla sice primitivní, ale byl to takový první prototyp toho, co známe dnes.

V dnešní době oblíbenost saun stoupá. Používají se v lázních, relaxačních centrech i v domácnostech. Staly se přirozenou cestou, jak léčit řadu velkých i malých zdravotních podmínek. A proč?

  • čistí pokožku
  • zlepšují krevní oběh
  • otevírají dýchací cesty a dutiny
  • uvolňují svaly
  • pomáhají proti revmatické bolesti
  • posilují imunitní systém
  • zlepšují pohyblivost kloubů
  • pomáhají proti stresu

Pořiďte si saunu domů

Je to skvělý způsob, jak relaxovat, vylepšit si zdraví a přinést do svého domova trochu luxusu. Navíc si můžete vybrat z mnoha nabízených variant. Domácí sauna může být venkovní, vnitřní, infračervená, klasická atd.

Tradiční finské sauny fungují na principu horkých kamenů, na které se nalívá voda. Tím samozřejmě vzniká pára, která zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně. Už staří Finové nás naučili, že je nejlepší se osprchovat, vydržet v sauně v suchém horku 10 minut a pak začít na kameny nalívat vodu, aby byl vzduch vlhčí. Podle Finů je také nejlepší chodit do sauny asi třikrát týdně na třicet minut.

Infrasauny ohřívají náš organismus pomocí infračervených paprsků. Sice to nejsou úplně ty pravé sauny, ale mají své výhody. Například je mohou navštěvovat i alergici, astmatici, kardiaci a lidé s problémy s krevním tlakem.

Vsaďte na kvalitu

Až budete saunu vybírat, nedívejte se jenom na to, na jaké technologii pracuje. Zajímat by vás měl také výrobce. Sauny prodej nabízí spousta firem, ale jen několik z nich vám dodá opravdovou kvalitu. Zajímat by vás mohla například německá firma Karibu, která patří mezi největší evropské výrobce saun a jejich příslušenství. Na jejich sauny je navíc poskytována záruka v délce 60 měsíců.

Publikováno: Pátek, 27 Březen, 2015 autorem Facemag.cz