Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Nejkrásnější místo naší země? Určitě Moravský kras

Stále více lidí podléhá tomu, že doslova milují cestování, a poznávání krás naší země. Jednou z velmi oblíbených lokalit je určitě Morava, tedy konkrétně její jižní část, a to oblast Moravského krasu. Právě sem totiž každoročně přijíždí na desítky tisíc turistů, které lákají především místní vyhlášené jeskyně, ale i nádherná příroda, nebo místní přátelští a pohostinní lidé. A proto zkušení cestovatelé vědí, že jednodenní návštěva k poznání těchto míst rozhodně nestačí, a proto hledají kvalitní ubytování Moravský kras. Po dni plném zajímavého poznávání tak mohou ulehnout do příjemné postele a odpočinout si, vyspat se, a načerpat síly na další den, jelikož i ten bude jistě plný zážitků.

Těmi nejzajímavějšími místy, která lákají nejvíce turistů, je určitě propast Macocha, která patří mezi nejznámější a nejhlubší propasti u nás. Svou hloubkou 138 metrů se rozhodně řadí i mezi jednu z těch velmi hlubokých, a to v oblasti celé střední Evropy. Samozřejmě kromě této propasti jsou velmi oblíbeným místem již zmíněné jeskyně, tedy konkrétně jeskyně Punkevní. Ty dostaly jméno podle stejnojmenné říčky, po které se návštěvníci mohou na lodičkách plavit, a tak se jim naskytne neobyčejný zážitek. Mimo jiné je možné se prostřednictvím těchto jeskyní dostat i na dno samotné propasti Macocha.

Za návštěvu však rozhodně stojí třeba i jeskyně Balcarka, Kateřinské jeskyně, nebo Sloupsko-šošůvské jeskyně. To vše jsou místa, kam by měl turista při návštěvě Moravského krasu rozhodně zavítat, a určitě nebude zklamán. Tak naplánujte si cestu, najdete kvalitní ubytování Blansko, a můžete ihned vyrazit. Rozhodně se přesvědčíte na vlastní oči o tom, proč lidé tuto lokalitu milují a proč se sem často vracejí i několikrát. Dopravní spojení je do této oblasti doslova odkudkoliv dokonalé, a to jak autem, tak i autobusem, či oblíbeným vlakem.

Publikováno: Pondělí, 25 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz