Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Najděte nejlepší únikovou hru

Už jste vyzkoušeli únikovou hru? Je to několik let stará adrenalinová zábava, která se v posledním roce dostala i do České republiky. Najdete ji v Brně, Ostravě nebo Praze. Tam jich je samozřejmě nejvíc a každá trochu jiná. Když vyberete tu správnou, zážitky budete mít do konce života.

Úniková hra vznikla původně v Silicon Valley, vymysleli ji programátoři. Pravého boomu se však dočkala až o dva roky později v Japonsku, rozšířila se do Singapuru a pak celosvětově. Loni bylo po celém světě napočítáno přes 2 800 únikových her.

O co jde?

Úniková hra Praha vás vtáhne do napínavého děje. Každá má svůj příběh. Přenesete se do doby Karla IV., bojujete ve druhé světové válce, zneškodňujete bombu v bance nebo utíkáte před nepřáteli, ale úkol je vždy stejný. Musíte s pomocí svého týmu rozluštit všechny hádanky a nápovědy a dostat se ven z místnosti. Čas běží (většinou máte hodinu). Jediným utěšujícím faktem je, že pokud to do 60 minut nestihnete, nezemřete, jak by tomu bylo ve skutečnosti. Je to jen hra, která ovšem vypadá zatraceně reálně.

can_you_escape

Jak si vybrat správnou hru?

Je jich opravdu hodně. Přehled všech českých únikových her najdete na ExitGames.cz. Jsou tam rozdělené podle regionů, krátce popsané, a navíc při objednání přes tuto webovou stránku získáváte slevu. A protože každý má zkušenosti s jinou escape game Praha, sdílí hráči na webu své zkušenosti. Podle popisu lidí, kteří hru skutečně hráli, asi nejlépe poznáte, zda za něco stojí.

Proč to zkusit?

Protože to chce vyzkoušet každý. Pamatujete si na šílenství kolem laser games, které přišlo před pár lety? Teď je tady tahle adrenalinová novinka vhodná pro rodiny, přátele i pracovní kolektivy. Exit room Praha potrápí vaše mozkové závity a prověří schopnosti komunikace. Sami se z místnosti nikdy nedostanete, je to týmová práce (minimálně pro 2 hráče).

Publikováno: Sobota, 16 Leden, 2016 autorem Facemag.cz