Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Na skok v jižních Čechách

V dnešním globálním světě jsou natolik upřednostňovány zahraniční lokality, že si často ani nejsme vědomi toho, jaké krásy máme doma. Jednou z krásných českých oblastí jsou například jižní Čechy. Jih naší země je obecně krásný – vždyť i na jižní Moravu si spousta lidí jezdí užívat dovolenou. Hraniční oblasti jsou totiž méně obydlené, nachází se tam pohoří a je tam hezčí příroda. Nejinak tomu je v jižních Čechách.

Na dovolenou tam ale lidé nejezdí jen na Šumavu do přírody. I když to je bezpochyby také jedna z oblíbených lokalit. Mnoho toho můžete vidět třeba na Třeboňsku, což je naše nejznámější rybářská oblast. Při pobytu v jižních Čechách se také určitě vyplatí navštívit Hlubokou nad Vltavou – tamní zámek a ZOO. Dalším zajímavým místem je vesnice Holašovice, která je zapsána na seznamu památek UNESCO, zámek Červená Lhota, úzkokolejná železnice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice nebo grafitový důl v Českém Krumlově.

To nejlepší najdete v Českém Krumlově

Právě v Českém Krumlově je toho k vidění opravdu hodně. Je to takové kulturní centrum jižních Čech. Nadchne vás také svou atmosférou. Je naprosto ideální pro romantiku v jižních Čechách, protože městská zástavba vypadá jako ze středověku. Ve městě se nachází plno starobylých památek, koná se tam spousta festivalů, mají tam hromadu muzeí a galerií.

Město je totiž zapsáno na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Může se chlubit rozsáhlým zámeckým komplexem (je druhý největší v České republice po Pražském hradu). Pokud se ale bojíte, že to není nic pro rodiny s dětmi, protože vaše ratolesti středověká architektura opravdu nezajímá, jste na omylu.

cesky_krumlov

Český Krumlov v jižních Čechách

Český Krumlov určitě zaujme i vaše děti. Vezměte je například do muzea voskových figurín nebo na představení do venkovního divadla s otáčivým hledištěm. To je jedno z největších lákadel, jehož navštívením si zajistíte doživotní zážitek. I obyčejné představení totiž hned dostane jiný nádech, když se s vámi celé hlediště bude otáčet od scény ke scéně.

Tak to zkuste. Poznejte jižní Čechy se všemi krásami.

Publikováno: Čtvrtek, 26 Březen, 2015 autorem Facemag.cz