Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Na dovolenou k našim sousedům

Ne, tentokrát si nebudeme povídat o termálech. Zamíříme na jih, protože u Rakušanů je toho také dost k vidění. A ani není potřeba cestovat daleko, jedna z nejzajímavějších oblastí pro turisty se nachází kousek od českých hranic.

Tou známou dovolenkovou destinací, o které mluvíme, je solná komora Rakousko. Leží celkem ve třech spolkových zemích – Horním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku. Cesta z Prahy je dlouhá jen 380 km.

Čím je oblast tak významná?

Tím, že nabízí široké množství aktivit a míst k navštívení. Oblast se jmenuje Solná komora (Salzkammergut) proto, že zde už staří Keltové těžili a využívali přírodní zásoby soli. Dodnes je v Altaussee možné jeden solný důl navštívit, do jeho nitra se dostává skluzavkou! Během prázdnin tam dokonce probíhají speciální prohlídky pro děti.

Správná dovolená v Rakousku musí mít něco společného taky s horami. V létě se dá podívat do horského masivu Dachstein a obdivovat ledové jeskyně. Prohlídka včetně světelných efektů je skutečně zajímavá. Akčnější návštěvníci se vydávají zubačkou na místní horu Schafberg.

Oblast jezer

Uvádí se, že v oblasti Solné komory vzniklo přes 160 přírodních jezer. Jsou vhodná ke koupání i projížďkám na lodičkách. Nejznámější je jezero Wolfangsee dlouhé asi 10 km s hloubkou místy až 114 metrů. A právě na něm probíhají nezapomenutelné plavby. Pokud vás láká dovolená v Rakousku u jezera kvůli koupání, doporučujeme jezero  Gosausee. Koupel v něm je opravdu kouzelná. Rochníte se v teplé vodě a zároveň pozorujete zasněžené vrcholky hor.

rakousko

Pro ty, které až tolik nebaví památky a prohlídky významných míst, se v Solné komoře také něco najde. Je to tu skvělé pro turistiku, surfování, vodní lyže i kolo. Některé tratě pro horská kola jsou docela náročné, na své si přijde každý cyklista.

Takže co? Nezbývá než zabookovat hotel a vyjet na nezapomenutelnou dovolenou. Specialistou, který zajistí, aby vaše dovolená Rakousko proběhla bez problémů, je cestovní kancelář Traveller. Na Rakousko se zaměřují, ví, jak to tam chodí, a dokážou poradit. Neváhejte je kontaktovat.

Publikováno: Sobota, 11 Červen, 2016 autorem Facemag.cz