Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Na co všechno se využívá plexisklo

Plexisklo (správně polymethylmethakrylát nebo PMMA) patří mezi termoplasty, oproti ostatním z této skupiny má však mnohem lepší vlastnosti. Nejdůležitější je, že dlouho vydrží. Nezabarví ho ani mnohaleté působení tropického podnebí. A tak se používá v mnohých odvětvích. Budete se divit.

Asi pro vás nebude překvapením, že velké využití má hlavně v průmyslu. Vyrábí se z něj díly letadel, aut nebo různých strojů, u kterých je odolnost na prvním místě. Používá se také na zdravotnické přístroje nebo jako obal v potravinářství. Určitě byste ale neřekli, že se vyrábí dokonce schody a tobogány z plexiskla! A co teprve reklamní činnost. Firmy mnohdy potěší své partnery stojánkem na víno nebo nějakou památkou zapouzdřenou do plexiskla.

tobogan

Jak je možné tohle všechno vyrobit?

Používá se k tomu několik technologií, z nichž jako dvě zásadní můžeme jmenovat řezání plexiskla a ohýbání plexiskla. Jsou k tomu samozřejmě zapotřebí speciální stroje – formátovací pily, žíhací pece atd. Mezi další využívané technologie patří lisování, které však na rozdíl od dvou výše uvedených metod trvá déle. Je potřeba ho konzultovat s techniky, aby se nestalo například to, že výlisky nakonec nepůjdou stáhnout z formy.

Dále se hojně využívá frézování, lepení nebo laserování. Gavírování laserem umožňuje vytvořit na plexiskle loga nebo texty, což je ideální jako dárek. Jako pozornost firmy se dá využít taky tzv. tombstone – vizitky, planžety, papírové bankovky nebo letáky zapečetěné v plexiskle.

Kde se výrobky z plexiskla dají koupit?

Prodej plexiskla u nás nabízí několik společností, mezi ty nejvýznamnější patří AZ plastik. Právě ta vytvářela tobogan pro nejmodernější aquapark v ČR nebo schody z plexiskla. Zákazníci jsou s jejich službami vždy spokojení a líbí se jim i přístup zaměstnanců ochotných vždy poradit. Ne každý se totiž v plexiskle vyzná, odborníci z AZ plastik ano.

Publikováno: Čtvrtek, 16 Červen, 2016 autorem Facemag.cz