Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Kvalitní posypová sůl

Napadlo vás někdy, odkud se vlastně bere posypová sůl? Co je to za sůl? Má něco společného s tou solí, kterou používáme v kuchyni? Kolik se jí spotřebuje? A kde se bere? Pojďme se na to podívat.

Posypová sůl je taky sůl. Na rozdíl od té kuchyňské ale způsobuje rakovinu. Jsou v ní totiž nebezpečné těžké kovy, mnoho siřičitanů a dioxin – jedna z nejjedovatějších látek, které způsobují rakovinu. Škodí také těhotným ženám. Jen si vzpomeňte na ten incident s polskou solí. Byl kolem toho takový rozruch právě kvůli tomu, že posypová sůl je zdraví nebezpečná, pokud ji budete konzumovat. Na silnicích a chodnících je tomu ale přesně naopak. Tam nám slouží špičkově.

Sůl na silnicích

Jak všichni víme, používá se posypová sůl především k sypání vozovek, chodníků, parkovišť, firemních areálů apod. v zimních měsících. Zabraňuje klouzání, snižuje riziko dopravních nehod a zranění způsobených pádem na ledu.

Samozřejmě existují i další alternativy, čím v zimě sypat chodníky a silnice, nicméně sůl je na tom nejlépe. Písek, štěrk, škvára, struska, popel ani piliny zdaleka nedosahují jejích kvalit. Se solí se snadno manipuluje, navíc je levná. Ve většině zemí Evropské unie ji používají nejvíce, v České republice se jí za jednu zimu použije zhruba 168 000 tun.

Kupte si kvalitní sůl

Posypová sůl se běžně prodává v balení po 25 kg. To je tak akorát, aby se s ní dalo dobře manipulovat. Na www.sul-posypova.cz vám navíc nabízí možnost dopravy zdarma a to už tehdy, když si zakoupíte jednu paletu soli – 40 pytlů (40×25 kg = 1000 kg). Takové množství určitě upotřebíte, není vůbec nutné spotřebovat ho během jednoho roku, protože při skladování v suchu má neomezenou trvanlivost.

Jejich sůl se navíc může chlubit dobrými technickými parametry. Zrnitost 0-5 mm zaručuje skvělou účinnost. Účinkuje rychle a dlouhodobě. Obsah těžkých kovů odpovídá normě a kromě 98 % NaCl s proti-spékavou obsahou obsahuje ještě 70 g/t K4Fe(CN)6.

 

Publikováno: Neděle, 18 Leden, 2015 autorem Facemag.cz