Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Inzerce: Když víte jak na to, je jakýkoliv průzkum hračkou.

Jste student, kterého čeká bakalářka nebo diplomka, a potřebujete v souvislosti s tím udělat průzkum? Rozhodně nemusíte nikde stát s tužkou a papírem. Stačí, když si zapnete svůj počítač a využijete služby Vyplňto.cz. Právě zde si totiž můžete vytvořit svůj vlastní dotazník, se kterým respondenty oslovíte. Ale popořádku. Nejdříve je samozřejmě nutné se zaregistrovat, a zvolit variantu. Ačkoliv existují i placené, lze využít i verzi zdarma. Jedinou podmínkou je vyplnit 10 ostatních dotazníků. Tím nejenom pomůžete i ostatním, ale budete moci vytvořit svůj dotazník zcela bezplatně.

Následující krok je samozřejmě tím nejdůležitějším, a to sepsat otázky, kterých se samotný průzkum týká. Nejenom že lze volit mnoho odpovědí, ale systém umožňuje také větvení otázek, což oceníte především u rozsáhlejších projektů, kde je nutné veřejné mínění zpracovávat důkladněji. Toho využívají třeba města u svých obyvatel, nebo i firmy, které si dělají marketingové průzkumy mezi svými budoucími zákazníky. Je-li váš dotazník hotov, nezbývá, než ho pustit mezi lidi. Díky partnerským webům lze oslovit širokou masu dobrovolných respondentů, a ve vyplnění vám pomohou i ti, kteří se budou nově registrovat. Lze však zacílit mnohem intenzivněji, a to až na 50 000 lidí. To vše pokud zvolíte možnost propagace. I bez ní však můžete získat poměrně zajímavý vzorek, který se oproti minulosti velmi zvětšil, a to především díky aplikaci, která byla vytvořena speciálně na telefony a tablety. Průzkum tak může každý vyplnit třeba při čekání na autobus.

Vyplněním je vlastně celá vaše práce hotova, a zpracování výsledků za vás udělá samotný systém. Výsledky vyexportuje jak do přehledných grafů, tak si je můžete ve formě surových dat stáhnout v několika souborech. I to je důvod, proč této online služby využít. Ať tedy příště budete jakýkoliv průzkum realizovat, již víte, že díky Vyplňto.cz to je hračkou.

Publikováno: Čtvrtek, 14 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz