Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Přemýšlíte, že byste dětem udělali radost a pořídili jim nějakého domácího mazlíčka? Většina dětí touží po pejskovi nebo kočičce, se kterými by se mohly mazlit, ale ne vždy je to možné. Koneckonců uvidíte, že by je nakonec potěšil i malý křeček nebo rybičky.

Spousta rodičů se zdráhá dětem mazlíčka pořídit. Nevěří, že se o něj potomci dokážou postarat a bojí se, že pak veškerá starost přejde na jejich bedra. Pokud je to i váš případ, zkuste nejdřív zmiňované rybičky. Přečtěte si články o akvaristice a uvidíte, jak minimální péči akvárium vyžaduje. A jestli se děti osvědčí a zvládnou pravidelně krmit ryby a vyměňovat vodu, slibte jim náročnější zvířátko.

Nejoblíbenější jsou pejsci a kočky

Úplně nejoblíbenějším domácím mazlíčkem v ČR jsou pejsci. Podle průzkumů má doma psa asi 43 % domácností. Není divu, protože z roztomilého štěňátka, se kterým si děti vyhrají, vyroste oddaný kamarád, s nímž mnozí prožijí nejtěžší životní chvíle. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Všechny informace o psech vám potvrdí, že tohle zvíře je velmi inteligentní a dají se s ním vyvádět psí kusy. Čím více se svému pejskovi věnujete, tím lepší společník z něj vyroste. Je možné ho naučit rozumět různým povelům, hlídat dům, pomáhat zdravotně postiženým. Všechno je to jen o správném výběru plemene, vašem čase a trpělivosti.

mops

Nehledě na to, co se povídá, je pejska možné mít dokonce v bytě. Lidé, kteří nikdy žádného doma neměli, obvykle tvrdí, že psi do bytů nepatří, ale opak je pravdou. Chce to jen prostudovat psí plemena a zvolit nějaké malé, které v bytě nebude trpět. Je jasné, že například německý ovčák by bez velkého výběhu trpěl, avšak třeba maltézskému psíkovi to až tolik nevadí.

U kočiček je situace v bytě o něco jednodušší. Jsou nenáročné, nepotřebují se vyběhat, stačí jim zajistit písek, pelíšek a prolézačku. Bohužel nejsou vhodné pro alergiky. Jistě víte, že existují i bezsrstá plemena koček (příkladem za všechny je sphynx), ale jelikož alergenem nejsou přímo chlupy, nýbrž kočičí sliny, alergici mají stejně smůlu.

sphynx

Zvažte všechna kritéria a nějakého mazlíčka svým dětem určitě pořiďte. I kdyby to měly být jen ty rybičky.

Fotky: infopes.cz

Publikováno: Sobota, 3 Září, 2016 autorem Facemag.cz